< sekcia Slovensko

Výzvami roka 2016 bude migrácia a predsedníctvo v EÚ, tvrdí Kaliňák

Na snímke podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas tlačovej konferencie na tému - Informácie o zadržaných osobách na Slovensku od piatkových útokov v Paríži, 19. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR – Štefan Puškáš

Šéf rezortu vnútra považuje za najväčšie výzvy roka 2016 vyriešenie krízy veľkého toku migrantov a predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie (EÚ).

Bratislava 27. decembra (TASR) – Šéf rezortu vnútra považuje za najväčšie výzvy roka 2016 vyriešenie krízy veľkého toku migrantov a predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie (EÚ). Uviedol to v rozhovore pre TASR.

„Nevyhnutnosťou je zastaviť tok migrantov. Preto aj naša policajná jednotka pôjde slúžiť na grécku hranicu, keď padne také rozhodnutie,“ povedal Kaliňák.

Za veľkú výzvu však považuje aj budúcoročné predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ. Ako predsednícky štát bude viesť rokovania o novej európskej legislatíve či aktuálnych politických otázkach. Jeho hlavnou úlohou bude hľadať kompromisy medzi členskými štátmi v európskych politikách.

„Témy obrany a vnútornej bezpečnosti budú veľmi citlivé a veľmi dôležité. Nie je to o tom, či zažijete hanbu, alebo, naopak, budete dobre reprezentovať Slovensko. Je to aj o veľmi dôležitých rozhodnutiach, ktoré sa budú prijímať, a to bude naozaj veľmi náročné,“ skonštatoval minister.