Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Slovensko

Z. Dolinková odsúdila útoky na zdravotníkov, požaduje zvýšenie sankcií

Na snímke ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Foto: TASR - Martin Baumann

Téme sa venovali aj na pondelkovom rokovaní rady vlády pre prevenciu kriminality. Rezort navrhol zvýšenie sankcií za útoky na zdravotníkov.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 24. júna (TASR) - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) odsúdila útoky na zdravotníkov. Požaduje za ne zvýšenie sankcií. V tejto veci intenzívne komunikuje aj so šéfom rezortu vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD). Zdravotníkom za ich prácu a nasadenie poďakovala. TASR o tom informovali z komunikačného oddelenia ministerstva.

"Rázne odsudzujem akékoľvek fyzické útoky na našich zdravotníkov zo strany pacientov. Takéto agresívne a arogantné správanie voči lekárom a zdravotníkom je v našej spoločnosti absolútne neprijateľné. Zdravotníci nesmú byť vystavovaní verbálnym ani fyzickým útokom. Naši lekári a zdravotnícky personál dennodenne venujú maximálne úsilie starostlivosti o pacientov a poskytujú im tu najlepšiu starostlivosť, často aj za cenu vlastného pohodlia a zdravia," poznamenala Dolinková.

Téme sa venovali aj na pondelkovom rokovaní rady vlády pre prevenciu kriminality. Rezort navrhol zvýšenie sankcií za útoky na zdravotníkov. "Našim cieľom je zabezpečiť bezpečné pracovné prostredie, kde môžu vykonávať svoju prácu bez strachu a obáv. (...) Navrhovanými opatreniami chceme ochrániť ľudí, ktorí sa starajú o naše zdravie a naše životy," dodala ministerka.

V nemocnici na bratislavských Kramároch napadol v sobotu (22. 6.) 43-ročný pacient dvoch zdravotníkov a ďalšieho pacienta. Zdravotníci utrpeli ľahšie až stredné poranenia tváre a horných končatín. Muža polícia obvinila z trestného činu výtržníctva spáchaného na chránenej osobe v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe. Vyšetrovateľ mu navrhol väzobné stíhanie.