< sekcia Slovensko

Ozbrojené sily prepustia v rámci racionalizácie asi 500 zamestnancov

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas slávnostného zhromaždenie pri príležitosti 30. výročia vzniku Vojenskej polície, 4. novembra 2021 v Trenčíne. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Časť zo 700 rušiacich sa tabuľkových miest nebolo obsadených, ďalší zamestnanci si našli, prípadne nájdu iné pozície v rámci rezortu, uviedol Naď.

Trenčín 4. novembra (TASR) – V súvislosti s desaťpercentným znižovaním počtu zamestnancov vo verejnej službe zrušia Ozbrojené sily (OS) SR približne 700 tabuľkových miest. Po slávnostnom zhromaždení pri príležitosti 30. výročia založenia Vojenskej polície to v Trenčíne povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

"Prepúšťanie sa nebude týkať žiadnych vojenských policajtov ani príslušníkov OS SR, pôjde o civilných zamestnancov. Prepúšťanie sa bude týkať ľudí v dôchodkovom veku a poberateľov výsluhového dôchodku," skonštatoval minister.

Ako dodal, časť zo 700 rušiacich sa tabuľkových miest nebolo obsadených, ďalší zamestnanci si našli, prípadne nájdu iné pozície v rámci rezortu. Reálne sa tak znižovanie stavov dotkne v tomto a prvých mesiacoch budúceho roka okolo 500 zamestnancov.

"V zmysle zákona budeme v budúcom roku vyplácať odchodné a odstupné, čiže budúci rok bude skôr konsolidačný. V nasledujúcich rokoch však môžeme hovoriť o miliónoch eur, ktoré sa ušetria,“ povedal Naď na margo úspor v rezorte.