Quantcast
< sekcia Slovensko

Z vraždy írskej učiteľky obvinili Slováka

Žiaci, ktorých učila 23-ročná učiteľka Ashling Murphyová, držia jej fotografiu počas pohrebu v obci Mountbolus v strednom Írsku v utorok 18. januára 2022. Foto: TASR/AP

Puška je podľa právnika občan SR, ktorý žije z príjmu 200 eur týždenne, píše BBC.

Londýn 20. januára (TASR) - Írske úrady z vraždy učiteľky Ashling Murphyovej obvinili Slováka menom Jozef Puška, informovala v stredu na svojej webovej stránke stanica BBC.

Puška (31) podľa BBC žije v meste Tullamore v strednom Írsku. V stredu sa postavil pred súd na základe obvinenia z vraždy 23-ročnej Murphyovej.

Príslušník polície na súde potvrdil zatknutie a vznesenie obvinení voči 31-ročnému mužovi. Sudkyňa nariadila jeho umiestnenie do väzby. Pred súd sa opäť postaví 26. januára.

Puškov právnik žiadal bezplatnú právnu pomoc a služby tlmočníka. Puška je podľa právnika občan SR, ktorý žije z príjmu 200 eur týždenne, píše BBC.

Rodinní príslušníci - zľava - brat Cathal, matka Kathleen Murphyová, otec Raymond Murphy, sestra Amy Murphyová a priateľ Ryan Casey kráčajú za pohrebným autom po skončení bohoslužby počas pohrebu 23-ročnej učiteľky Ashling Murphyovej v obci Mountbolus v strednom Írsku v utorok 18. januára 2022.
Foto: TASR/AP


Telo učiteľky a hudobníčky Murphyovej našli 12. januára na brehoch kanála pri Tullamore. Polícia uviedla, že na ňu niekto zaútočil popoludní na chodníku popri kanáli, keď si bola zabehať.

Polícia v Írsku v stredu v rámci vyšetrovania tejto vraždy zatkla i ďalšieho muža. Neskôr však bol prepustený bez vznesenia obvinení.