< sekcia Slovensko

Záborská: KDH je rozdelené na skupiny, odchody však nie sú riešením

Na snímke europoslankyňa za KDH Anna Záborská Foto: TASR/Oliver Ondráš

Europoslankyňa spája svoju budúcnosť s KDH. Podľa nej nie je riešením to, aby jedna tretina z KDH odišla, ale to, že dve tretiny sa budú s tou jednou rozprávať a hľadať spoločnú cestu k cieľu.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Kresťanskí demokrati sú dnes síce názorovo rozdelení, kritici súčasného vedenia by však odchádzať nemali. Myslí si to europoslankyňa za KDH Anna Záborská, ktorá sa odísť nechystá.

"Svoju budúcnosť spájam s KDH," povedala pre TASR. KDH je podľa nej dnes rozdelené na približne dve tretiny a jednu tretinu. "Nie je riešením to, aby jedna tretina z KDH odišla. Riešením je, že dve tretiny sa budú s tou jednou rozprávať a budú sa snažiť nájsť spoločnú cestu k spoločnému cieľu," vysvetlila.

Za hľadanie spoločnej reči je aj člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. "Treba rešpektovať názory iných, nájsť spoločnú reč a sústrediť sa na to, čo nás spája, na programové riešenia. Nebudeme presadzovať zavádzanie nových daní, chceme znižovať daňovo-odvodové zaťaženie, chceme základnú spravodlivosť aj pomáhať tým, ktorí sa nevedia o seba postarať. Chceme robiť poctivú stredopravú politiku. Na tomto je zhoda," zdôraznil pre TASR.

Nové vedenie sa podľa neho snaží KDH obnoviť. "Nie je to jednoduché, ale verím, že sa nám podarí KDH naštartovať, priniesť nové témy, pomôcť ľuďom, presadiť riešenia pre ľudí a KDH aj otvoriť novým ľuďom. Aby KDH bola moderná konzervatívna strana atraktívna pre slovenských voličov," uviedol.

Záborská potvrdila, že hnutiu a jeho členom ide o dobro kresťanskej demokracie na Slovensku. Je rada, že stranícky snem nezmenil stanovy. Zachovali sa tak podľa nej demokratické princípy hnutia.