Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Slovensko

Zastaviť stavbu na Višňovom bolo správne, tvrdí rezort dopravy

Na snímke sú policajné autá pred budovou, kde sídli aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v Bratislave, 16. decembra 2019. Foto: TASR - Michal Svítok

NAKA od rána zasahuje v Prešovskom, Žilinskom a Bratislavskom kraji. Vykonáva zaisťovaciu akciu s názvom Tunel, ktorá sa týka výstavby diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové.

Bratislava 16. decembra (TASR) – Zastaviť výstavbu na tuneli Višňové bolo správne. Zásah Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v súvislosti s výstavbou diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové to len potvrdzuje. Uviedla to pre TASR hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Karolína Ducká.

Zásah v priestoroch NDS potvrdila pre TASR aj hovorkyňa diaľničiarov Michaela Michalová. "Národná kriminálna agentúra dnes zasahovala v priestoroch NDS, kde zaistila dokumenty týkajúce sa stavby D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala. NDS poskytla polícii plnú súčinnosť," zdôraznila.Ducká priblížila, že na stavbe boli od začiatku problémy, ktoré súčasné vedenie rezortu dopravy zdedilo po svojich predchodcoch. Ministerstvo dopravy aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podľa jej slov poskytnú maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní. V prípade, že došlo k porušeniu zákona, vinník musí byť podľa hovorkyne potrestaný.

"Opozícia volala po tom, aby sme taliansku firmu nechali dostavať Višňové, tu vidíme ich nekompetentnosť a odbornú neznalosť. Ak by sme stavbu na Višňovom nezastavili, stratili by sme ďalší rok," zdôraznila Ducká v súvislosti s talianskou firmou Salini Impregilo.

NDS naďalej pokračuje v príprave súťaže, aby sa výstavba na Višňovom začala čo najskôr a na dostavbu sa mohli dočerpať eurofondy. Podľa ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd) je dôležité, že živnostníci, ktorým talianska firma dlhovala, sú vyplatení a stavby, ktoré rozbehol, idú podľa plánov. Dôkazom je podľa neho to, že sa v pondelok otvorila diaľnica Budimír – Bidovce.

NAKA od rána zasahuje v Prešovskom, Žilinskom a Bratislavskom kraji. Vykonáva zaisťovaciu akciu s názvom "Tunel", ktorá sa týka výstavby diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.