Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Slovensko

Zástupcovia hnutia Slovensko sa nezúčastnia na inaugurácii prezidenta

Na snímke líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Pellegrini sa prezidentského úradu ujme v sobotu na inaugurácii počas slávnostnej schôdze Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie v Bratislave.

Bratislava 14. júna (TASR) - Zástupcovia hnutia Slovensko sa nezúčastnia na sobotnej (15. 6.) inaugurácii prezidenta SR Petra Pellegriniho. TASR o tom informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky. Svoju neúčasť odôvodňujú nesúhlasom s pozvaním zástupcov Ruska na inauguráciu. Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková pre TASR reagovala, že do stanoveného termínu potvrdili pôvodne účasť z poslaneckého klubu Slovensko Za ľudí, KÚ len traja poslanci parlamentu.

"Pozvanie zástupcov Ruska na svoju inauguráciu považujeme za výsmech novozvoleného prezidenta Petra Pellegriniho do očí pozostalým po desiatkach tisíc nevinných detí, žien a mužov zavraždených počas besnenia Putinových vrahov na Ukrajine," uviedlo hnutie. Považuje to za arogantný prejav "absolútnej ignorácie voči utrpeniu bezbranných obetí a prejav nerešpektovania územnej celistvosti Ukrajiny".

Medveď Macíková v reakcii uviedla, že na inauguráciu dostalo pozvanie Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR. "Keďže veľvyslanec sa nenachádza v týchto dňoch na Slovensku, za ambasádu pošlú na inauguráciu tzv. chargé d'affaires," uviedla. Zároveň dodala, že traja poslanci z klubu Slovensko Za ľudí, KÚ, ktorí sa mali zúčastniť na inaugurácii, svoju účasť zrušili postupne 27. mája, 11. júna a 13. júna.

Pellegrini sa prezidentského úradu ujme v sobotu na inaugurácii počas slávnostnej schôdze Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie v Bratislave.