Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 26. september 2023Meniny má Edita
< sekcia Slovensko

Záujem o spoje pred Veľkou nocou stúpa, niektoré vlaky sú už obsadené

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Už v súčasnosti sú napríklad na 100 % obsadené miesta vo vlaku InterCity (IC), ktorý vo štvrtok 29. marca vyráža o 15.46 h z Bratislavy a smeruje do Košíc.

Bratislava 26. marca (TASR) - Miesta vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) počas Veľkej noci sa postupne napĺňajú. Ľudia totiž už tradične cez veľkonočné sviatky cestujú za svojimi blízkymi či známymi.

Už v súčasnosti sú napríklad na 100 % obsadené miesta vo vlaku InterCity (IC), ktorý vo štvrtok 29. marca vyráža o 15.46 h z Bratislavy a smeruje do Košíc. Zároveň je na 99 % obsadený v tento deň IC vlak s odchodom z hlavného mesta o 17.43 h smerom do Košíc.

Rovnako je úplne vypredaný aj EuroCity (EC) vlak, ktorý vo štvrtok vyráža o 17.51 h z Prahy a ide do Košíc. Na 95 % je tiež vypredaný rýchlik v tento deň, ktorý štartuje o 23.43 h z hlavného mesta a ide do Humenného.

"Cestujúcim odporúčame, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili miestenky, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková," priblížil hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Dopravca pritom počas veľkonočného obdobia vypraví dva mimoriadne vlaky. Jeden rýchlik pôjde v stredu 28. marca s odchodom z Bratislavy o 13.51 h a smeruje do Košíc. Druhý mimoriadny rýchlik pôjde v utorok 3. apríla z Košíc o 14.16 h smerom do Bratislavy.

"Na oba vlaky, ktoré aktuálne ponúkajú dostatok voľných miest, je možné kúpiť si rezervácie miesta," doplnil Kováč. ZSSK zároveň vypraví aj 17 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v platnom cestovnom poriadku. S ohľadom na technické možnosti budú podľa Kováča posilňované aj vybrané pravidelné linky.