Quantcast
< sekcia Slovensko

Boli ste v prvej línii? Čas na odovzdanie žiadostí o odmeny sa kráti

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Slovenská lekárska komora v tejto súvislosti informovala, že na zúčtovanie takýchto odmien stačí vyplniť elektronický formulár.

Bratislava 25. mája (TASR) - Záujemcovia o odmeny, teda poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorých pracovníci bojovali v prvej línii s pandémiou nového koronavírusu, majú posledné dni na odovzdanie svojich žiadostí o tento príspevok. Urobiť tak môžu do 31. mája.

Slovenská lekárska komora (SLK) v tejto súvislosti na svojom webe informovala, že na zúčtovanie takýchto odmien stačí vyplniť elektronický formulár. Potvrdiť to podľa komory malo po spoločnom rokovaní ešte minulý týždeň Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

"Na splnenie povinnosti zúčtovania odmien je postačujúce, ale zároveň aj nevyhnutné, vyplniť elektronický formulár Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), a ten elektricky odoslať," uviedla SLK.

Poskytovatelia, ktorí elektronický formulár NCZI nevyplnia a elektronicky neodošlú, môžu byť podľa SLK predmetom ďalšieho konania zo strany MZ SR.