Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Slovensko

Z.Čaputová: Trestné oznámenie pre zmluvu na mýtny systém je odôvodnené

Na snímke prezidentka Zuzana Čaputová v Prezidentskom paláci v utorok 20. júna 2023. Foto: TASR - Pavol Zachar

Zároveň ocenila, že vláda i premiér si aj v čase kampane zachovávajú pokoj a vecnosť a s týmto postojom pristupujú k riešeniu problémov, ktorým Slovensko a občania čelia.

Bratislava 11. augusta (TASR) - Podanie trestného oznámenia pre nevýhodnú zmluvu na mýtny systém, ktorú štát v roku 2008 uzavrel so SkyTollom, považuje prezidentka SR Zuzana Čaputová za odôvodnené. Informovala o tom na sociálnej sieti po stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom.

Počas pravidelného stretnutia diskutovali aj o možnosti zrýchleného spustenia nového mýtneho systému. "A zníženia výšky provízie, ktorá bude vyplácaná poskytovateľovi mýtneho systému, vrátane provízie SkyTollu," dodala.

Hovorili aj o možnosti skráteného legislatívneho procesu pre zákony, ktoré riešia poskytovanie pediatrickej zdravotnej starostlivosti, vrátane detských pohotovostí a urgentu.

"Rovnako sme riešili túto možnosť aj pre novelu Trestného zákona, ktorá by účinnejšie chránila obete nebezpečného prenasledovania," ozrejmila prezidentka. Priblížila, že ju premiér tiež informoval o urýchlenom spôsobe na odškodňovanie občanov postihnutých živelnými katastrofami, ako sú napríklad povodne či požiare.

"Zaujímala som sa aj o avizované nové údaje o aktuálnom stave štátneho rozpočtu, ktoré ovplyvnia možnosti štátu pre finančnú pomoc samosprávam," podotkla s tým, že premiér prisľúbil pokračovanie diskusie so samosprávami v priebehu budúceho týždňa.

Zároveň ocenila, že vláda i premiér si aj v čase kampane zachovávajú pokoj a vecnosť a s týmto postojom pristupujú k riešeniu problémov, ktorým Slovensko a občania čelia.