Quantcast
< sekcia Slovensko

Železničiari pridávajú k šiestim IC vlakom ďalší vozeň navyše

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Železničiari sa tento rok opäť posnažili, aby sme to pri cestovaní mali jednoduchšie.

Bratislava 29. decembra (TASR) - Záujem ľudí o cestovanie vlakmi narastá aj pred blížiacim sa Silvestrom. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) preto pridáva ďalšie vozne k InterCity (IC) vlakom.

Celkovo dopravca pridá po jednom vozni druhej triedy k šiestim IC vlakom. V piatok 29. decembra bude takto posilnený IC vlak, ktorý o 14.13 h vyrazil z Viedne, o 15.46 h mal odchod z Bratislavy a smeruje do Košíc, kam má doraziť o 20.28 h.

V pondelok 1. januára budú o jeden vozeň druhej triedy posilnené dva IC vlaky. A to spoj s odchodom z Bratislavy o 17.43 h smerujúci do Košíc, a tiež IC vlak s odchodom z Košíc o 11.23 h, ktorý pôjde do Bratislavy.

V utorok 2. januára ZSSK posilní tri IC vlaky. Pôjde o spoj s odchodom z Bratislavy o 5.43 h a príchodom do Košíc o 10.37 h, tiež IC vlak z Košíc o 5.23 h a vlak rovnako z Košíc do hlavného mesta, s odchodom o 11.23 h.

Keďže sa miesta vo vlakoch ZSSK rýchlo míňajú, dopravca vo všeobecnosti radí cestujúcim, aby si v záujme osobného komfortu včas zabezpečili miestenky. Hoci väčšina spojov ZSSK nie je povinne miestenková.

Čo sa týka aktuálnej obsadenosti vlakov, napríklad v piatok 29. decembra je najväčší záujem o IC vlak s odchodom z Košíc o 17.23 h, ktorý smeruje do Bratislavy. Už teraz je vypredaný na 80 %.

V sobotu 30. decembra je tiež najväčší záujem o IC vlaky. Napríklad spoj s odchodom z Bratislavy o 11.43 h smerujúci do Košíc, je obsadený na 89 %. V opačnom smere je v tento deň najvyšší záujem o IC vlak s odchodom z Košíc o 11.23 h, obsadený je na 97 %. Následne vlak o 17.23 h je už teraz obsadený na 89 %.

V pondelok 1. januára a v utorok 2. januára pociťujú najväčší nápor najmä vlaky smerujúce z východu krajiny do Bratislavy i Prahy. Napríklad 1. januára je už teraz na 87 % obsadený EuroNight (EN) vlak do Prahy s odchodom z Košíc o 20.35 h.

Zároveň sú na 83 % v tento deň obsadené ďalšie dva vlaky. A to EN vlak z Humenného (19.46 h) do Prahy a IC vlak z Košíc (17.23 h) do Bratislavy.