Quantcast
< sekcia Slovensko

Železničná spoločnosť vypraví mimoriadny vlak z Bratislavy do Košíc

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

ZSSK vypraví aj 30 posilových vlakov a pridala 19 vozňov na vlaky InterCity a 98 vozňov na rýchliky. Operatívne budú posilnené aj niektoré ďalšie pravidelné vlaky.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z dôvodu zvýšeného záujmu o cestovné lístky a miestenky v "dušičkovom" období posilňuje dopravu. TASR informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Z uvedeného dôvodu bude dnes vypravený mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13.34 – Košice 19.37). V stredu 1. novembra bude v opačnom smere vypravený mimoriadny rýchlik R 11 610 (Košice 14.25 – Bratislava hl. st. 20.20). Oba mimoriadne vlaky ponúkajú ešte dostatok voľných miest,“ povedal Kováč.

Okrem toho ZSSK vypraví 30 posilových vlakov a pridala 19 vozňov na vlaky InterCity a 98 vozňov na rýchliky. Operatívne budú posilnené aj niektoré ďalšie pravidelné vlaky.

ZSSK odporúča cestujúcej verejnosti uprednostniť mimoriadne a posilové vlaky a v záujme osobného komfortu si zabezpečiť miestenku, aj keď väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.