Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Slovensko

Žiaci ZŠ sa môžu prihlásiť na tábor Automobilová Junior Akadémia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Tábor je bezplatný a kapacita tábora je obmedzená na 40 detí.

Teplička nad Váhom 27. mája (TASR) – Žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka základných škôl (ZŠ) sa môžu prihlásiť na bezplatný letný tábor Automobilová Junior Akadémia. Nadácia Kia Slovakia ho usporiada od 10. do 14. júla 2023.

Program odštartuje podľa nadácie na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA). "Žiaci začnú so skladaním a programovaním robotického autíčka. Ďalší deň bude pokračovať v priestoroch Strednej odbornej školy (SOŠ) strojníckej v Kysuckom Novom Meste. Pripravené budú aktivity s vodíkovými autíčkami, 3D modelovanie a programovanie CNC strojov," informovala.

Doplnila, že streda (12. 7.) bude patriť spoznávaniu závodu Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom. "Štvrtý deň bude nabitý aktivitami na SOŠ dopravnej v Žiline. Tábor sa zavŕši opäť na univerzite, kde účastníci dokončia programovanie autíčok a budú si ich môcť otestovať v pretekoch," uviedla nadácia.

Kapacita tábora je obmedzená, je určený pre 40 detí. "S prihláškou je potrebné zaslať krátky príspevok v akejkoľvek forme na tému Ako si predstavujem techniku budúcnosti. Obsah príspevku nie je hodnotený, jeho účelom je spoznať predstavy o budúcnosti. Prostredníctvom akadémie sa snažíme priblížiť deťom techniku v automobilovom priemysle a súvisiace štúdium v školách," dodala nadácia.