Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Slovensko

Žitňanská chce po odchode Kolíkovej frakcie hovoriť s Remišovou

Jana Žitňanská, foto z archívu. Foto: TASR - Jakub Kotian

Šiesti poslanci NR SR zo Za ľudí okolo Márie Kolíkovej končia v strane i poslaneckom klube a odchádzajú do klubu SaS.

Bratislava 8. septembra (TASR) - Poslankyňa Národnej rady (NR) SR a doterajšia predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská sa chce čo najskôr rozprávať s líderkou strany Veronikou Remišovou aj premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO). Uviedla to na sociálnej sieti po tom, ako frakcia okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej oznámila odchod zo strany i poslaneckého klubu. Podpredseda Za ľudí a poslanec Juraj Šeliga sa chce o situácii i budúcnosti v tejto súvislosti rovnako rozprávať so straníckymi kolegami. Naďalej vidí zmysel v podporovaní vlády bojujúcej proti korupcii.

"Nikdy som nezvykla odkazovať svojim kolegom cez médiá alebo sociálne siete a neurobím to tak ani v tejto ťažkej chvíli. Budem sa preto čo najskôr rozprávať s predsedníčkou strany Veronikou Remišovou a o stretnutie som požiadala aj premiéra Hegera a následne o tom budem informovať," skonštatovala Žitňanská. Dodala, že prioritou pre ňu ostáva zlepšovanie života ľudí so zdravotným postihnutím a ich rodín.

"Do poslednej chvíle som sa snažil držať stranu pokope a hľadať kompromis, aby sme aspoň ak už nie priateľsky, tak pragmaticky, plniac náš program, zostali do konca volebného obdobia spoločne. Pretože toto nebol hodnotový alebo programový spor, ale spor o to, kto bude predsedníčka strany," tvrdí Šeliga. Podotkol, že porazenými ostali tí, ktorí verili strane Za ľudí, že egá nie sú na prvom mieste. Nepovedal zatiaľ, ako bude vyzerať jeho politická budúcnosť. Za slušnosť považuje stretnúť sa osobne na predsedníctve strany a hovoriť s kolegami, ale aj s premiérom. Dodal, že predsedníctvo strany by sa malo konať v priebehu pár dní.

Šiesti poslanci NR SR zo Za ľudí okolo Márie Kolíkovej končia v strane i poslaneckom klube a odchádzajú do klubu SaS. Klub Za ľudí sa po ich odchode rozpadne, keďže v ňom nebude dostatok poslancov na jeho ďalšie fungovanie. Predseda SaS Richard Sulík na tlačovej konferencii deklaroval záujem udržať vládnu koalíciu aj to, že si SaS nechce nárokovať ďalšie posty v rámci koalície. Jedinou požiadavkou strany má byť zotrvanie Kolíkovej vo funkcii ministerky spravodlivosti.