Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Slovensko

ZMOS a SK8 opätovne žiadajú vládu o dofinancovanie samospráv

Na archívnej snímke predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik. Foto: TASR Dano Veselský

Jozef Božik upriamil pozornosť na problémy so zostavovaním rozpočtov. Ohrozené je podľa neho aj spolufinancovanie projektov samospráv z plánu obnovy.

Bratislava 8. decembra (TASR) - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Samosprávne kraje Slovenska (SK8) opätovne žiadajú vládu o dofinancovanie samospráv. Predstavitelia združení to zopakovali na spoločnej piatkovej tlačovej besede. O dofinancovaní by mali rokovať s ministerstvom financií.

"Situácia je vážna, ZMOS opäť akcentuje a zdôrazňuje jedno číslo, a to je 500 miliónov eur, ktoré sú mimoriadne dôležité na to, aby samosprávy mohli plniť svoje základné služby," zopakoval požiadavku ZMOS-u jeho predseda Jozef Božik. Upriamil pozornosť na problémy so zostavovaním rozpočtov. Ohrozené je podľa neho aj spolufinancovanie projektov samospráv z plánu obnovy.

"Dnes adresujeme požiadavku v sume 155 miliónov eur na dofinancovanie samospráv, v tomto prípade samosprávnych krajov," priblížil šéf SK8 Jozef Viskupič s tým, že budú žiadať vládu aj o odpustenie tzv. cestných pôžičiek. Obe združenia sa podľa jeho slov dohodli na spoločnom postupe.