Quantcast
< sekcia Slovensko

Zomrel bývalý poslanec, diplomat i pedagóg Pavol Hrivík

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V roku 1998 Hrivíkovi udelili štátne vyznamenanie Rad Andreja Hlinku 1. triedy.

Bratislava 21. januára (TASR) - Vo veku 72 rokov zomrel v piatok v Bratislave bývalý politik, poslanec Federálneho zhromaždenia (FZ) ČSFR, diplomat a vysokoškolský pedagóg Pavol Hrivík. Posledná rozlúčka so zosnulým je naplánovaná na štvrtok (27. 1.) na miestnom cintoríne v bratislavskej Petržalke. TASR o tom informoval jeho synovec Jakub Fázik.

V rokoch 1990 až 1992 bol poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR v Snemovni národov, kde sa zasadzoval za vznik samostatnej Slovenskej republiky. V období rokov 1999 až 2001 pôsobil ako chargé d’affaires na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky v Tripolise (Líbya). V roku 1998 mu bolo udelené štátne vyznamenanie Rad Andreja Hlinku 1. triedy.

Pracoval tiež na Ústave technickej kybernetiky SAV, v Kancelárii prezidenta SR, na Správe štátnych hmotných rezerv SR, na Ministerstve obrany SR, Ministerstve zahraničných vecí SR a na Úrade pre štátnu pomoc SR. Pôsobil na viacerých vysokých školách na Slovensku i v Matici slovenskej. Zaoberal sa oblasťami európskej integrácie, medzinárodných organizácií, politológie, politického a právneho myslenia a teórie spravodlivosti. Bol členom Slovenskej ekonomickej spoločnosti - Nezávislého združenia ekonómov Slovenska.

Titul "rcds." získal na Kráľovskej akadémii obranných štúdií v Londýne (1998).