< sekcia Slovensko

Zomrel komunistický politik a bývalý slovenský premiér Peter Colotka

Na archívnej snímke zo 6. marca 1980 oslavy MDŽ v Bratislave. Oslavy MDŽ vyvrcholili vo štvrtok 6. marca v Bratislave priateľským stretnutím delegácie žien z celého Slovenska s najvyššími predstaviteľmi straníckych a štátnych orgánov SSR. Na stretnutí na Bratislavskom hrade sa zúčastnil člen Predsedníctva ÚV KSČ, predseda vlády SSR Peter Colotka, kandidát Predsedníctva ÚV KSČ, tajomník ÚV KSS Miloslav Hruškovič, člen Predsednícta ÚV KSS, predseda SNR Viliam Šalgovič, členovia Predsedníctva ÚV KSS, členovia sekretariátu ÚV KSS a ďalší predstavitelia. Na snímke Peter Colotka v rozhovore s účastníčkami stretnutia na Bratislavskom hrade. Foto: TASR/Magda Borodáčová

Bol členom Komunistickej strany Slovenska, od apríla 1969 do októbra 1988 bol zároveň členom predsedníctva Ústredného výboru KSS.

Bratislava 21. apríla (TASR) - Vo veku 94 rokov v nedeľu zomrel komunistický politik a dlhoročný slovenský premiér Peter Colotka. Na sociálnej sieti o tom informuje Centrum pre dokumentáciu totalitných režimov.

Colotka zastával počas komunistického režimu viaceré významné politické funkcie, v roku 1969 bol napríklad predsedom Federálneho zhromaždenia ČSSR, viac ako 19 rokov pôsobil ako predseda vlády Slovenskej socialistickej republiky. Bol členom Komunistickej strany Slovenska, od apríla 1969 do októbra 1988 bol zároveň členom predsedníctva Ústredného výboru KSS.