Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Slovensko

V uplynulom týždni došlo k trom zrážkam vlaku s civilnou osobou

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ďalším dvom zrážkam sa podarilo predísť.

Bratislava 12. februára (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) evidujú za minulý týždeň tri zrážky civilnej osoby s vlakom. Zrážky v úseku Pezinok – Šenkvice (10.2.) a v Podunajských Biskupiciach (11.2.) sa skončili tragicky, smrťou oboch mužov. V Prešove zrazil 5. februára osobný vlak muža, ktorého previezli so zraneniami do nemocnice.

Ďalším dvom zrážkam sa podarilo predísť. V úseku Leopoldov – Hlohovec zadržala polícia 9. februára osobu so samovražednými úmyslami, informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. Ten istý deň vo večerných hodinách sa podľa nej v úseku Streda nad Bodrogom - Slovenské Nové Mesto takmer odohrala tragédia, ktorej rušňovodič stihol zabrániť. Dokázal zastaviť vlak tesne pred mužom, ktorý sedel v koľajisku.

ŽSR zaevidovali v 6. týždni aj dve zrážky auta s vlakom na železničnom priecestí. Prvá sa stala 6. februára na priecestí v úseku Štrbské Pleso – Vyšné Hágy, k zraneniu osôb, našťastie, nedošlo, uviedla Pavliková. Ďalšia zrážka sa stala 10. februára v úseku Snina – Dlhé nad Cirochou. Tiež sa tu zrazilo auto s osobným vlakom, pri nehode utrpela zranenie vodička, ktorú previezli do nemocnice.

Mimoriadne nebezpečný prípad podľa hovorkyne ŽSR zaznamenali 9. februára na úseku Krompachy – Margecany, kde rýchlik zastavil približne 50 metrov pred autom uviaznutým na priecestí. Po zastavení vlaku pomohla vlaková čata auto odtlačiť, na čo následne vodič z miesta udalosti ušiel.

Aj počas uplynulého týždňa mali železničiari problém s vandalmi. V úseku Sklené pri Handlovej – Handlová rozbili bočné sklo na súprave osobného vlaku, v Púchove rozbil cestujúci päsťou okienko na osobnej pokladnici a ušiel. V úseku Polomka – Gašparovo došlo ku krádeži traťového kábla. "Vandali si často neuvedomujú, že svojím správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy," doplnila hovorkyňa ŽSR.