Slovensko

REAKCIE SR na zvolenie Johnsona za lídra britských konzervatívcov

Británia podľa Pašku nechce stratiť ani na krátke obdobie práva a suverenitu nad svojou krajinou. Pri rokovaniach medzi Britániou a EÚ sú podľa neho potrebné férové rokovania a trpezlivosť.,aktualizované 

Rezort zahraničia ocenil pokojné a transparentné voľby na Ukrajine

Zo zrátania 62,48 percenta odovzdaných hlasov vyplýva, že strana ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Sluha národa získala 42,52 percenta hlasov.

Výročie Nežnej revolúcie si chce pripomenúť aj Za slušné Slovensko

KDH aj Za slušné Slovensko chceli podľa hovorcu zvolať verejné zhromaždenie na Námestí SNP 17. novembra 2019.

Záchranári v dôsledku horúčav pomohli v pondelok až 48 ľuďom

Zdravotní záchranári opätovne apelujú na verejnosť, aby dbala na prevenciu. Odporúčajú zdržiavať sa v interiéri počas obedňajších hodín.

ALARMUJÚCI STAV: Sucho trápi až 90 percent územia Slovenska

Najhorší vývoj zrážok evidujú meteorológovia na krajnom západe Slovenska.

Václav Mika nemal ako riaditeľ Markízy o zmenkách žiadne vedomosti

Na margo vzťahu s Pavlom R. Mika povedal, že sa poznajú ako kolegovia z Slovenskej televízie (STV), kde spolu pracovali do Nežnej revolúcie. ,aktualizované 

V lete treba podľa hygienikov dbať na správne skladovanie potravín

Leto je charakteristické aj zvýšenou konzumáciou zeleniny a ovocia, nebezpečné však je, ak sa konzumuje bez dostatočného a dôkladného umytia.

Čaputová odcestuje na návštevu Francúzska, v Paríži ju príjme Macron

Ide o oficiálnu dvojdňovú návštevu Francúzska.

Zastavme Korupciu podala pre previerku firmy Bonul podnet na NBÚ

Výboru na kontrolu činnosti NBÚ v utorok doručila podnet aj vznikajúca strana Za ľudí, ktorej lídrom je bývalý prezident Andrej Kiska.,aktualizované 

Pôrodnica v L. Mikuláši je jednou z najlepších aj zásluhou personálu

K pozitívnym výsledkom najnovšieho prieskumu podľa Pohančeníkovej prispieva aj stav materiálno-technického a prístrojového vybavenia oddelení.

Ochranári upozorňujú návštevníkov TANAP-u, aby si strážili psov

Zoologička Štátnych lesov TANAP-u G. Chovancová zaregistrovala voľne potulujúceho sa psa. O tom, že nie je všetko v poriadku, svedčí aj reakcia svišťov, ktoré na neho reagovali výstražným pískaním.

Združenie miest a obcí SR: Samosprávy potrebujú inventúru kompetencií

32,1 percenta opýtaných súhlasilo, že v komunálnej legislatíve sú kompetencie, ktoré obec v priebehu výkonu funkcie nikdy nevykonávala.

NKÚ: Prezidentskú kanceláriu zaťažuje vila na Slavíne

Druhým dlhoročným problémom prezidentskej kancelárie je podľa NKÚ súdny spor, ktorý kancelária vedie so svojím bývalým zamestnancom.,aktualizované 

TASR ponúkne spravodajstvo z návštevy Z. Čaputovej vo Francúzsku

Počas návštevy sa stretne aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Mesto Košice žaluje východoslovenské vodárne

Košický primátor od začiatku roka kritizuje VVS za netransparentnosť. Tvrdí, že najvyšší predstavitelia spoločnosti úmyselne blokujú nominácie mesta do štatutárnych orgánov spoločnosti.,aktualizované 

Festival 4 živly ponúkne dokument o Formanovi i novú rozprávku

Program prinesie rôzne druhy a žánre - od experimentálnych filmov určených menšinovému publiku až po tzv. divácke snímky.

Onkologickým pacientkam chcú pomôcť parochňami z umelých vlasov

Proces výroby parochne je veľmi zložitý, skonštatovala kaderníčka a spoluzakladateľka projektu Vystrihaj sa Slovensko Zdena Vrbová. Výroba jednej parochne zo živých vlasov trvá tri týždne.

Pozor na letné pracovné ponuky v zahraničí,varuje kampaň ministerstiev

Kampaň chce osloviť najmä mladých ľudí, ktorí najčastejšie cestujú na dovolenky alebo brigády do zahraničia, pretože aj zdanlivo lákavé ponuky, sľubujúce nečakané zážitky, sa môžu skončiť tragicky.

Prieskum: Kritické myslenie je podľa učiteľov dôležité, nevidieť to

Gažovič vidí pomoc v mimovládnych organizáciách, ktoré vyškoľujú učiteľov. Preškolený pedagóg však podľa neho často zostáva so svojím prístupom na škole sám.