Slovensko

Dnes sa oteplí, na východe budú prehánky

Na celom území bude síce oblačno, no teplejšie ako posledné dva dni.

V UNB podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

Podľa zahraničných štúdií by malo liečivo s látkou remdezivir skrátiť dĺžku hospitalizácie a významne znížiť riziko úmrtia.

J. Blanár: I. Korčok uznaním J. Guaidóa prekročil svoje kompetencie

Blanár skonštatoval, že tento krok minister vopred neprerokoval na zahraničnom výbore, ktorý je podľa Blanára Korčokovým najbližším partnerom v parlamente.,aktualizované 

V boji proti infekčným a neinfekčným chorobám je dôležitá imunita

Nateraz je dôležité, aby sme vo svoj prospech využili to, čo už bolo vedecky dokázané, čo nás môže pred mnohými infekčnými aj neinfekčnými ochoreniami chrániť.

ÚS nevyhovel návrhu v prípade tarify za prevádzkovanie systému

V podaní ešte z roku 2016 opoziční poslanci namietali ustanovenia o TPS s tým, že ÚRSO podľa nich túto platbu zaviedol bez riadnej opory v zákone a v rozpore s ústavou.

Exšéf PPA Ľubomír P. zostáva vo väzbe, Marek K. ide na slobodu

Obaja sú obvinení z korupčných trestných činov v rámci akcie Dobytkár. V stredu o ich väzbe rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR. ,aktualizované 

Štátny inštitút odborného vzdelávania pripravil súťaž pre malé podniky

Do týždňa odborných zručností môže každá krajina a vzdelávacia inštitúcia prispieť originálnymi aktivitami a zapojiť viacero subjektov.

Severovýchod Slovenska je rajom pre priaznivcov vojnovej histórie

Okrem pamätníka na Dukle je veľmi navštevované aj Údolie smrti, nemecký vojenský cintorín v Hunkovciach a celoročne i vojenské múzeum vo Svidníku aj s expozíciou vojenskej techniky v jeho areáli.

VIDEO:Pribudlo 31 prípadov ochorenia COVID-19: Vieme, z ktorých krajín

Dosiaľ sa vykonalo 221.494 testov, pričom počas utorka laboratóriá otestovali 2225 vzoriek.,aktualizované 

R. Fico má výboru vysvetliť využívanie kaštieľa vo Vinosadoch

Výbor tiež začal konanie napríklad voči exšéfke Súdnej rady SR Lenke Praženkovej, ktoré sa týka nesúladu medzi jej príjmami a majetkami.

Polícia o správe M. Patakyovej: Neposkytuje komplexný obraz

V súvislosti s kritikou materiálneho a personálneho zabezpečenia upozorňuje polícia, že ide o dlhodobý, zložitý a časovo náročný proces vyžadujúci si komplexné riešenie.

Časť stavby kaštieľa v Rusovciach sa možno zakonzervuje

Náklady na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky (NKP) kaštieľa v Rusovciach a jeho areálu sa odhadujú vo výške 79.987.377 eur.

Sólymos: Envirozáťaže sú problémom SR, treba využiť európske peniaze

Na Slovensku je podľa Budaja až 2000 environmentálnych záťaží, ich evidencia existuje, no trvá veľmi dlho, kým sa odstránia.

Hlasovanie o B. Kollárovi vidí prezidentka ako hodnotovú skúsenosť

Poslanci NR SR v utorkovom tajnom hlasovaní neodvolali Kollára z funkcie predsedu parlamentu. Kollár čelí podozreniam z plagiátorstva pri svojej diplomovej práci.,aktualizované 

ZÁZNAM: Tlačová konferencia J. Šeligu

Sledujte záznam.,aktualizované