Slovensko

B. Kollár ostáva predsedom parlamentu, plénum ho neodvolalo

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v úvode deviatej schôdze Národnej rady (NR) SR čelil odvolávaniu z funkcie. ,aktualizované 

NAŽIVO: Brífingy z NR SR

Sledujte zo záznamu.,aktualizované 

M. Lučanský: Správať sa k PZ ako k súkromnej firme je neakceptovateľné

Ako zdôraznil, je na morálke politikov, aby akceptovali to, že policajný prezident prešiel platnou legislatívnou procedúrou.

Mazurek by mal výboru vysvetliť status o tragédii vo Vrútkach

Mazurek v júnovom statuse písal o útočníkovi vo Vrútkach ako o príslušníkovi diskriminovanej menšiny, čím mal podľa Benčíka myslieť Róma.

Šeliga vyzval Kollára, aby stiahol návrh na svoje odvolanie z funkcie

Šeliga nerozumie, prečo sa dostali do situácie, keď argument stojí na dileme medzi diplomovou prácou a zotrvaním hnutia v koalícii, bojom za slušné Slovensko, jeho očistu a reformy.

Europoslanci hodnotia svoj prvý rok v EP - Jurzyca, Hajšel a Hojsík

Všetci účastníci musia preukázať, že každý hráč podstúpil test na týždennej báze po tom, ako sa súťaž reštartovala 5. júna po dvanásťtýždňovej vynútenej prestávke.

Návrhy interrupčných zákonov nerešpektujú dôstojnosť žien, tvrdí SaS

Političky hovoria v súvislosti s predkladanými zákonmi o psychickom týraní žien či o obmedzovaní reprodukčných práv žien.

Eurosposlanci hodnotia svoj prvý rok v EP - Beňová, Štefanec a Šimečka

Slovensko má v ňom 14 europoslancov, 12 z nich sú zaradení v štandardných európskych politických stranách a zhodnotili svoj prvý rok pôsobenia v europarlamente.

O post ústavného sudcu sa uchádza aj R. Šorl

Okrem Šorla sa o post ústavného sudcu zatiaľ uchádzajú aj Stanislav Irsák, Ladislav Juszkó, Michal Matulník a Daniel Krošlák.

J. Budaj podnikne zákonné kroky, aby zachránil lesy, kde žije hlucháň

MPRV pripravilo úpravu súčasného programu rozvoja vidieka, ktorá umožňuje starostlivosť o lokality, kde sa hlucháň vyskytuje.

Fico: Smer-SD sa nebude zúčastňovať na cirkuse pri odvolávaní Kollára

R. Fico označil Kollára za mafiána, hovoril o jeho vzťahu k obžalovanej z vraždy novinára či o neprimeraných vzťahoch s mladistvými dievčatami.

Návrh na zákaz nedeľného predaja sa prerokuje na septembrovej schôdzi

V súčasnosti je maloobchodný predaj zakázaný počas štátnych sviatkov a niektorých dní pracovného pokoja. Verejnosť to podľa predkladateľov prijala pozitívne.

Prieskum:Väčšina Slovákov si myslí, že interrupčný zákon meniť netreba

Najviac tých, ktorí sa nevedia k téme vyjadriť, je v najmladšej vekovej skupine, teda od 18 do 24 rokov, a to ako u žien, tak u mužov. Podiel žien i mužov, ktorí nevedia zaujať stanovisko, sa znižuje.

O. Prostredník: Problémom pri interrupciách je, ako ich chcú obmedziť

Ondrej Prostredník z mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko tiež podotkol, že návrh poslankyne A. Záborskej neobsahuje opatrenia ako rozšírenie sexuálnej výchovy či dostupnosti antikoncepcie.

Fórum života v liste poslancom NR SR žiada o podporu pre návrhy

Fórum života žiada podporu pre návrhy zákonov zameraných na riešenie situácie tehotných žien a matiek.

Rezort zdravotníctva chce vytvoriť HTA agentúru do konca roka 2021

Portfólio HTA agentúry bude zamerané na poskytovanie vedeckého základu pre efektívne a primerané využívanie limitovaných zdrojov v zdravotníctve.

RTVS: Tvrdenia o predraženej výrobe relácie Do kríža sú nepravdivé

Téma diskusných relácií rezonovala na pondelkovom (6. 7.) rokovaní parlamentného výboru, ktorý sa zaoberal Výročnou správou o činnosti a hospodárení RTVS za rok 2019.

Poslanci reagujú na prípadné odvolávanie B. Kollára

Návrh na odvolanie šéfa parlamentu z funkcie podá Kollár sám v úvode schôdze. ,aktualizované 

M. Patakyová odporúča zlepšiť fungovanie cudzineckej polície

Z terénneho preskúmavania a dotazníkových odpovedí vyplýva, že len v ojedinelých prípadoch mali zamestnanci cudzineckej polície ochotu a schopnosť komunikovať v inom ako slovenskom jazyku.

VIDEO: Veliteľ pozemných síl OS J. Joch ukončil službu

Šéf rezortu obrany sa podľa svojich slov s Jochom spoznal v roku 2003 alebo 2004.