A. Zverev si zaistil účasť na turnaji majstrov v Turíne

Na snímke nemecký tenista Alexander Zverev postúpil do štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open, keď v osemfinále ako nasadená štvorka zdolal trinástku "pavúka" Taliana Jannika Sinnera 6:4, 6:4, 7:6 (7) v pondelok 6. septembra 2021. Foto: TASR/AP

Indian Wells 11. októbra (TASR) - Nemecký tenista Alexander Zverev si zabezpečil účasť na turnaji majstrov v Turíne (14.-21. novembra).

Dvadsaťštyriročný hráč definitívne získal miestenku vďaka triumfu v 2. kole turnaja Masters v Indian Wells nad Jensonom Brooksbym 6:4, 3:6 a 6:1. "Bude to prvýkrát v Turíne, v Londýne som bol už štyrikrát. Raz som tam aj vyhral a preto je pre mňa špeciálny. Ale rád hrám aj v Taliansku, prvý titul Masters som získal v Ríme," uviedol. Zverev vyhral turnaj majstrov v roku 2018.

Medzi elitnou osmičkou sa predstavia aj Rus Daniil Medvedev, Grék Stefanos Tsitsipas a Srb Novak Djokovič. Informovala agentúra dpa.