< sekcia Šport

AC Miláno si v pohárovom dueli proti Turínu uctí zosnulého Bryanta

Na snímke švédsky útočník AC Milána Zlatan Ibrahimovič. Foto: TASR/AP

Bryant zahynul v nedeľu podvečer SEČ po páde vrtuľníka aj spolu s jeho 13-ročnou dcérou Giannou a ďalšími siedmimi pasažiermi.

Miláno 28. januára (TASR) - Futbalisti AC Miláno si v utorkovom domácom súboji štvrťfinále Talianskeho pohára proti FC Turín navlečú na rukávy čiernu pásku na znak úcty k tragicky zosnulému basketbalistovi Kobemu Bryantovi, ktorý bol veľký fanúšik "rossoneri". Pred úvodným výkopom si oba tímy uctia bývalú legendu NBA minútou ticha.

Bryant zahynul v nedeľu podvečer SEČ po páde vrtuľníka aj spolu s jeho 13-ročnou dcérou Giannou a ďalšími siedmimi pasažiermi. Od svojich šiestich až do trinástich rokov života vyrastal v Taliansku, kde jeho otec hrával profesionálne basketbal. Pred niekoľkými rokmi navštívil tréningové centrum AC a vo vtedajšom rozhovore priznal, že je veľký fanúšik milánskeho klubu.

"Sledovať Ruuda Gullita, Franka Rijkaarda, Marca van Bastena či Paola Maldiniho bolo pre mňa vždy snom," povedal vtedy Bryant v taliančine. "Vždy to bol môj obľúbený tím. V šatni Los Angeles Lakers mám vo svojej skrinke dres a šál klubu," dodal.

Vedenie ligy udelilo AC na konanie pietnej spomienky špeciálne povolenie, informovala agentúra AP.