AHL: Pánik skóroval v prvom finálovom zápase, jeho Chicago prehralo

Na archívnej snímke vpravo slovenský útočník Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Pánik vyrovnal v 29. minúte na priebežných 2:2. Chicago viedlo v úvode tretej tretiny 4:2, no dvojgólový náskok neudržalo.

Rosemont 20. júna (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik sa gólovo presadil v prvom zápase finále play off zámorskej AHL, jeho tím Chicago Wolves však prehral doma so Springfield Thunderbirds 4:5 po predĺžení. Thunderbirds sa tak ujali vedenia v sérii hranej na štyri víťazné stretnutia.

Pánik vyrovnal v 29. minúte na priebežných 2:2. Chicago viedlo v úvode tretej tretiny 4:2, no dvojgólový náskok neudržalo. Thunderbirds zmazali manko a doviedli duel do predĺženia, v ňom rozhodol o víťazstve hostí v 66. minúte Matthew Kessel. Slovenský krídelník si v zápase okrem gólu pripísal tri strelecké pokusy, jeden plusový bod a štyri trestné minúty. V tohtoročnej vyraďovačke v nižšej zámorskej súťaži AHL nazbieral sedem bodov (3+4) v 12 zápasoch.

Boje o Calderov pohár pokračujú druhým duelom, ktorý sa hrá v noci na utorok (2.00 SELČ) opäť na ľade Wolves.