PSG vyhral v Nantes 3:0, Mbappe dal dva góly

Ilustračné foto. Foto: TASR – Jakub Kotian

Marseille je v ročníku stále bez prehry, s piatimi víťazstvami a jednou remízou sa dostalo na čelo neúplnej tabuľky o tri body pred Paríž St. Germain a RC Lens.

Paríž 3. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Paríža St. Germain triumfovali v sobotnom stretnutí 6. kola najvyššej francúzskej súťaže na pôde FC Nantes jasne 3:0. Prvé dva góly strelil Kylian Mbappe po prihrávkach Lionela Messiho, tretí zásah pridal Nuno Mendes. Domáci hrali už od 24. minúty bez vylúčeného Fabia. PSG figuruje so 16 bodmi na prvej pozícii o skóre pred Olympique Marseille.

Hráči Marseille zvíťazili na pôde AJ Auxerre 2:0. V 8. minúte otvoril skóre Gerson, v závere riadneho hracieho času pridal poistku Alexis Sanchez. OM je v ročníku rovnako ako obhajca titulu stále bez prehry, oba tímy majú päť víťazstiev a jednu remízu. V nedeľu sa na vedúcu dvojicu môže bodovo dotiahnuť RC Lens v prípade víťazstva v Reims. Olympique Lyon deklasoval SCO Angers 5:0, má 13 bodov a zápas k dobru.

Ligue 1 - 6. kolo:

FC Nantes - Paríž St. Germain 0:3 (0:1)

Góly: 18. a 54. Mbappe, 68. Mendes. ČK: 24. Fabio (Nantes)

Olympique Lyon - SCO Angers 5:0 (2:0)

Góly: 31. a 59. Toko Ekambi, 38. Lacazette, 62. Lukeba, 88. Dembele

AJ Auxerre - Olympique Marseille 0:2 (0:1)

Góly: 8. Gerson, 84. Sanchez