Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 30. máj 2023Meniny má Ferdinand
< sekcia Šport

Alonso najrýchlejší v druhom tréningu pred VC Austrálie

Na snímke pilot Aston Martin Fernando Alonso zo Španielska v tréningu na Veľkú cenu Austrálie F1 v Melbourne v piatok 31. marca 2023. Foto: TASR - AP

Jazdec stajne Aston Martin dosiahol na okruhu Albert Park v Melbourne čas 1:18,887 minúty. Stihol to ešte predtým, ako sa počas druhého tréningu spustil dážď a obmedzil pôsobenie pretekárov na okruhu.

Sydney 31. marca (TASR) - Španielsky veterán Fernando Alonso zajazdil najrýchlejší čas v druhom tréningu pred Veľkou cenou Austrálie, tretím podujatím tohtoročného šampionátu F1.

Jazdec stajne Aston Martin dosiahol na okruhu Albert Park v Melbourne čas 1:18,887 minúty. Stihol to ešte predtým, ako sa počas druhého tréningu spustil dážď a obmedzil pôsobenie pretekárov na okruhu. Druhý bol Monačan Charles Leclerc na Ferrari s mankom 0,445 s a tretí skončil Holanďan Max Verstappen na Red Bulle. Po tom, ako začalo husto pršať, väčšina tímov sa rozhodla vrátiť do garáží a neskôr už v mokrých podmienkach nik neprekonal Alonsa.

V prvom tréningu bol najrýchlejší úradujúci majster sveta Verstappen s časom 1:18,790 min pred Britom Lewisom Hamiltonom na Mercedese (+0,433 s) a tímovým kolegom Sergiom Perezom z Mexika (+0,503). Alonso bol štvrtý (+0,527) a Leclerc piaty (+0,588).