Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Alžírsko žiada opakovanie barážovej odvety s Kamerunom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Alžírsko prehralo 1:2 po predĺžení, keď inkasovalo vo štvrtej minúte nadstaveného času a nepostúpilo do Kataru.

Káhira 1. apríla (TASR) - Predstavitelia Alžírskej futbalovej federácie žiadajú opakovanie barážovej odvety o postup na MS 2022 proti Kamerunu. Na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) adresovali oficiálnu sťažnosť na rozhodcov.

Alžírsko prehralo 1:2 po predĺžení, keď inkasovalo vo štvrtej minúte nadstaveného času a nepostúpilo do Kataru. O triumfe Kamerunčanov rozhodol z poslednej akcie zápasu Karl Toko Ekambi. Hlavný rozhodca Bakary Gassama neuznal domácemu Islamovi Slimanimu dva góly, jeden v prvom polčase a ďalší v druhej časti predĺženia.

"Alžírska futbalová federácia podala oficiálnu sťažnosť pre škandalózne rozhodovanie, ktoré ovplyvnilo výsledok barážovej odvety. Žiadame opakovanie zápasu, využijeme všetky právne možnosti," citovala stanovisko Alžírčanov agentúra DPA.