Američania a Rusi postúpili do semifinále

Americkí hokejisti John Gaudreau (vľavo), Jacob Trouba (uprostred) a Seth Jones sa raduj po góle proti Česku počas štvrťfinálového zápasu majstrovstviev sveta hráčov do 20 rokov v ruskej Ufe 2. januára 2013. Foto: TASR/AP

Američania sa v semifinále šampionátu stretnú s víťazom B-skupiny Kanadou. V druhom semifinále si zmeria sily domáca "zborná" so Švédskom.

Ufa 2. januára (TASR) - Hokejoví reprezentanti USA do 20 rokov suverénne postúpili do semifinále juniorských majstrovstiev sveta v ruskej Ufe. Po tom, čo v záverečnom zápase základnej skupiny vysoko zdolali mladých Slovákov (9:3), nedali v stredu najmenšiu šancu ani rovesníkom z Česka, ktorých v úvodnom štvrťfinálovom súboji deklasovali 7:0.

V druhom štvrťfinále mali senzáciu na dosah švajčiarski hokejisti, ktorí v tretej tretine duelu viedli nad favorizovaným domácim výberom 3:2. Rusi vyrovnali až v predposlednej minúte tretej tretiny zásluhou Kučerova a ten istý hráč rozhodol v nájazdoch o ich postupe do bojov o medaily.

MS 20 - štvrťfinále:

Česko - USA 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)

Góly: 12., 21. a 40. Gaudreau, 29. a 33. Barber, 22. Hartman, 25. Miller

Rusko - Švajčiarsko 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Chochlačov, 30. Grigorenko, 59. Kučerov, rozh. nájazd: Kučerov - 11. Bertschy, 33. Ness, 49. Andrighetto