Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Šport

Americký basketbalista Durant potvrdil záujem o štart na OH v Paríži

Americký basketbalista Kevin Durant. Foto: TASR - AP

Američania tento rok už druhýkrát za sebou nezískali cenný kov na majstrovstvách sveta, hoci opäť nastúpili výlučne s hráčmi z NBA.

Phoenix 3. októbra (TASR) - Americký basketbalista Kevin Durant má záujem štartovať budúci rok na OH v Paríži. V prípade triumfu by tam mohol získať rekordnú štvrtú zlatú medailu.

Američania tento rok už druhýkrát za sebou nezískali cenný kov na majstrovstvách sveta, hoci opäť nastúpili výlučne s hráčmi z NBA. Pod piatimi kruhmi sa však budú snažiť o zisk piateho zlata v sérii a zostaviť plánujú najsilnejší možný tím, aký môžu mať k dispozícii. "Budem hrať budúci rok na olympiáde. Mám záujem. Uvidíme, čo sa stane," povedal 35-ročný Durant počas prvého mediálneho dňa jeho tímu Phoenix Suns pred novou sezónou NBA.

Ihneď po neúspechu na svetovom šampionáte v Japonsku, Indonézii a na Filipínach mobilizoval amerických reprezentantov aj ďalší veterán LeBron James. Tridsaťosemročný hráč Los Angeles Lakers má dve zlaté medaily z Ria de Janeiro a Pekingu i bronz z Atén 2004, no predchádzajúce OH v Tokiu vynechal. Podľa AP v pondelok potvrdili záujem o štart v Paríži aj ďalší poprední hráči z NBA - Stephen Curry, Kawhi Leonard, Paul George, Devin Booker, Jaylen Brown či Donovan Mitchell.