Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Šport

Andlauer sa stal novým majiteľom Ottawy Senators

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Andlauer kúpil väčšinový podiel Senators za takmer miliardu dolárov, 10 percent vlastnia dcéry bývalého majiteľa Eugena Melnyka, ktorý zomrel v marci.

Ottawa 22. septembra (TASR) - Kanadský podnikateľ Michael Andlauer sa stal novým majiteľom hokejového klubu Ottawa Senators. Jeho vlastníctvo jednohlasne schválila Rada guvernérov NHL, kontrolu nad klubovými operáciami prevezme okamžite.

Andlauer kúpil väčšinový podiel Senators za takmer miliardu dolárov, 10 percent vlastnia dcéry bývalého majiteľa Eugena Melnyka, ktorý zomrel v marci. "Hokejový klub Ottawa Senators je úžasná organizácia, od hráčov, cez zamestnancov až po tých najvášnivejších fanúšikov v hre. Moja rodina a ja sme nadšení, že môžeme byť oficiálne súčasťou tímu a komunity Ottawa-Gatineau," citovala Andlauera agentúra AP. Kanaďan zároveň prevzal farmársky Belleville Senators.

Päťdesiatsedemročný podnikateľ je zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Andlauer Healthcare Group, ktorá vlastní podniky dodávateľského reťazca zdravotnej starostlivosti a zakladateľ investičnej banky Bulldog Capital Partners so sídlom v Toronte.