Angličania otočili zápas s Talianmi a sú prví finalisti

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Na svetový šampionát do Indonézie (20. mája až 11. júna 2023) postúpili všetci štyria semifinalisti a päticu v utorok doplnilo Slovensko, ktoré v súboji o piatu priečku zdolalo Rakúsko tesne 1:0.

Senec 28. júna (TASR) - Futbalisti Anglicka sa stali prvými finalistami majstrovstiev Európy do 19 rokov na Slovensku. V úvodnom stredajšom semifinále otočili duel s Talianskom a triumfovali 2:1. V súboji o titul sa stretnú s lepším z dvojice Francúzsko - Izrael.

Taliani sa ujali vedenia v 12. minúte. Brooke Norton-Cuffy fauloval v šestnástke prenikajúceho hráča a Fabio Miretti premenil penaltu. Angličania sa presadili po hodine hry, keď sa postaral hlavou o vyrovnanie Alex Scott. Obrat dokonal v 82. minúte Jarell Quansah, ktorý sa presadil po rohu.