Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 19. marec 2026Meniny má Jozef
< sekcia Šport

Antetokunmpo mal odmietnuť výzvu Milwaukee o skoršom ukončení sezóny

Grécky basketbalista Jannis Antetokunmpo. Foto: TASR/AP

Zranenia síce prinútili Antetokunmpa v tejto sezóne vynechať pre neho rekordných 32 zápasov, no dvojnásobný najužitočnejší hráč NBA zatiaľ nemá v úmysle ukončiť svoju sezónu.

Milwaukee 19. marca (TASR) - Grécky basketbalista Jannis Antetokunmpo údajne odmietol výzvu vedenia Milwaukee Bucks, ktoré chcelo, aby pre početné zranenia vynechal zvyšok sezóny zámorskej NBA. Bucks dali podľa portálu The Athletic svojej najväčšej hviezde najavo, že jeho oddych a zdravie je v ich spoločnom záujme.

Zranenia síce prinútili Antetokunmpa v tejto sezóne vynechať pre neho rekordných 32 zápasov, no dvojnásobný najužitočnejší hráč NBA zatiaľ nemá v úmysle ukončiť svoju sezónu. Do konca zostáva aktuálne 14 duelov a klub argumentoval aj tým, že Milwaukee je v zložitej situácii v boji o play off. V tabuľke Východnej konferencie mu patrí 11. miesto a na 10. priečku, ktorá garantuje účasť aspoň v zápasoch play in, stráca 6,5 duelu.

Najnovšie si 31-ročný Grék poranil ľavé koleno vo víťaznom dueli proti Indiane Pacers. Milwaukee má bez neho bilanciu 11 výhier a 21 prehier. Z 36 duelov, v ktorých sa predstavil, vyhrali Bucks 17. Tridsaťjedenročný krídelník bol v tejto sezóne často spájaný s odchodom z klubu, no napriek tomu zostal v tíme aj po februárovom termíne uzávierky výmen.