Arizona v zostave s Kelemenom podľahla Coloradu 3:4 pp a sn

Brankár Arizony Connor Ingram chytá puk v zápase proti Coloradu. Foto: TASR/AP

Kelemen nastúpil na krídle štvrtej formácie, absolvoval sedem striedaní a na ľade strávil 3:50 min. - najmenej zo všetkých hráčov Arizony.

New York 27. marca (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v nočnom zápase NHL nad St. Louis Blues 7:6. Tretím víťazstvom po sebe si upevnili priebežnú druhú priečku v západnej konferencii. Hráči Colorada Avalanche triumfovali na ľade Arizony Coyotes 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Slovenský útočník Miloš Kelemen odohral v drese domácich takmer štyri minúty, v ktorých sa do štatistík nezapísal. Po šiestom odohratom zápase naďalej čaká na svoj prvý bod v profilige.

Kelemen nastúpil na krídle štvrtej formácie, absolvoval sedem striedaní a na ľade strávil 3:50 min. - najmenej zo všetkých hráčov Arizony. Pre "kojotov" to bola štvrtá prehra po sebe. O víťazstve hostí rozhodol Valerij Ničuškin, ktorý bol skóroval v závere siedmej série samostatných nájazdov, v ktorých sa presadil ako jediný. Útočník domácich Clayton Keller vyrovnal v 56. minúte na priebežných 3:3 a bodoval v 12. zápase po sebe, čím vytvoril nový klubový rekord v ére Coyotes (od r. 1996). "Snažili sme sa hrať veľa s pukom, ale proti takémuto kvalitnému tímu to nefunguje. Vedel som, že máme na to, aby sme sa vrátili do zápasu. Postupne sme ukázali lepšie riešenie ofenzívnych situácií," poznamenal tréner Arizony Andre Tourigny.

Hostia viedli po 2. tretine 2:0, no tretia časť patrila "kojotom" ktorí ju vyhrali 3:1 po tom, čo prestrieľali súpera 15:6. "Myslím si, že počas prvých 40 minút sme hrali výborne. Potom sme však vyzerali, akoby sme stáli v našom obrannom pásme. Coyotes prišli s inou úrovňou intenzity a my sme na to nereagovali správne. Napokon sme však našli cestu k víťazstvu a berieme dva body," poznamenal tréner Colorada Jared Bednar. Jeho zverenci zvíťazili v deviatom z uplynulých jedenástich duelov.

V súboji dvoch najlepších tímov Východnej konferencie zvíťazil Boston na ľade Caroliny 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. V drese hostí strelil dva góly český útočník David Pastrňák a ako druhý sa v sezóne 2022/2023 dostal cez métu 50 gólov. Bruins zvíťazili v siedmom zápase po sebe a naďalej sú suverénni lídri súťaže. Celkovo dosiahli už 57 víťazstiev, čím vyrovnali svoj klubový rekord. "Je to úžasné. Zvlášť, keď si spomeniete, akí veľkí hráči a skvelé tímy boli v Bostone," poznamenal tréner Jim Montgomery. Hurricanes si vďaka bodu za prehru po riadnom hracom čase upevnili pozíciu lídra Metropolitnej divízie. "Nebol to náš najlepší zápas, ale myslím si, že v tretej tretine sme hrali veľmi dobre. Bol to jeden z tých zápasov, v ktorých sa môžete veľa naučiť," povedal tréner Hurricanes Rod Brind’Amour.

Hokejisti Vancouveru zvíťazili na ľade Chicaga 4:2 a dosiahli tretie víťazstvo po sebe. "Som šťastný, že sme zvíťazili. Nepáčil sa mi náš začiatok zápasu, ale postupne to bolo lepšie," povedal tréner Canucks Rick Tocchet. Blackhawks nebodovali v uplynulých piatich dueloch. V zápase si uctili LGBT komunitu, avšak na rozdiel od predošlých sezón bez dúhových zahrievacích dresov a farebných lepiacich pások.

Hráči Toronta zvíťazili nad Nashvillom na jeho ľade 3:2. Na všetkých troch góloch hostí sa podieľal útočník John Tavares, ktorý mal bilanciu 2+1. Bol to pre neho už tretí trojbodový zápas v marci, skóroval po siedmich dueloch. "Snažím sa sústrediť na to, aby som hral dobre vo všetkých troch pásmach. Verím svojim schopnostiam a herným inštinktom," poznamenal Tavares. Jeho spoluhráč Mitchell Marner odohral 500. zápas v NHL a asistenciou si predĺžil bodovú sériu na 10 zápasov.

Ani šesť strelených gólov nestačilo hráčom St. Louis na bodový zisk v Los Angeles. Kings triumfovali 7:6 po tom, čo v 1. tretine viedli 5:1. "Všetko bolo v poriadku, ale potom sme hrali tak, akoby sa už nič nemohlo stať namiesto toho, aby sme hrali svoju hru. Vtedy sa nám zápas skomplikoval," povedal tréner Kings Todd McLellan. "Myslím si, že pre fanúšikov to bol zaujímavý zápas. Ukázali sme charakter, aby sme sa dostali do zápasu," povedal útočník Blues Pavel Bučnevič. Kings dosiahli tretie víťazstvo po sebe, ktorým si upevnili priebežnú druhú priečku v tabuľke Západnej konferencie. Útočník Viktor Arvidson zaznamenal druhý dvojgólový zápas po sebe. Jeho tím bodoval v 12. zápase po sebe, čím vytvoril klubový rekord.

NHL - sumáre:

Arizona Coyotes - Colorado Avalanche 3:4 pp a sn (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0, 0:1)

51. Maccelli (McBain), 52. Fischer (Kesselring), 56. Keller (Valimäki, Schmaltz) - 30. Rantanen, 31. Byram (O´Connor, Cogliano), 34. Ničuškin (Rantanen, Toews). Brankári: Ingram - Georgijev, strely na bránku: 30:32

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 3:4 pp a sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

28. Drury (Chatfield, Gostisbehere), 42. Skjei (Nečas, Pesce), 44. Aho (Martinook, Pesce) - 5. Pastrňák (McAvoy, Orlov), 30. Pastrňák (Zacha, McAvoy), 32. Lauko (Nosek, Grzelcyk). Brankári: Andersen - Swayman, strely na bránku: 37:38

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly
: 17. Murphy (Dickinson, Katchouk), 59. Reichel (Athanasiou, S. Jones) - 40. Di Giuseppe (Miller, Hughes), 53. Petterson (Bear, Kuzmenko), 54. Pettersson (Kuzmenko, Boeser), 59. Boeser (Bear). Brankári: Mrázek - Delia, strely na bránku: 31:33

Nashville Predators - Toronto Maple Leafs 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

53. Glass (Barrie, Novak), 59. Barrie (Tomasino) - 19. Tavares (Marner, Matthews), 22. Kerfoot (Tavares, Holl), 56. Tavares (Rielly, Matthews). Brankári: Lankinen - Woll, strely na bránku: 25:34

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 7:6 (5:1, 0:3, 2:2)

1. Arvidsson (Fiala, Danault), 3. Iafallo (Arvidsson, Danault), 8. Kempe (Moore), 15. Arvidsson (Durzi), 17. Moore (Danault, Durzi), 45. Kempe (Gavrikov), 59. Doughty (Fiala) - 9. Saad (Thomas, Blais), 24. Faulk (Pitlick), 37. Bučnevič (Blais, Rosen), 38. Kyrou (Thomas, Faulk), 49. Kapanen (Bučnevič, Leddy), 60. Kyrou (Schenn, Krug) Brankári: Copley - Hofer (17. Binnington), strely na bránku: 31:22

Slovák v akcii:

Miloš Kelemen (Arizona) 3:50 0 0 0 0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Istý postup do play off:

Východná konferencia: Boston, Carolina, New Jersey

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 27. marcu 2023: