Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

AS Rím zdolal Fiorentinu 2:0 v 18. kole Serie A

Futbalista Atalanty Jeremie Boga strieľa úvodný gól zápasu 18. kola talianskej Serie A Atalanta Bergamo - U.S. Salernitana v Bergame v nedeľu 15. januára 2023. Foto: TASR/AP

Spezia triumfovala na ihrisku FC Turín 1:0 a neprehrala už päť ligových zápasov (2-3-0).

Rím 16. januára (TASR) - Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v nedeľňajšom zápase 18. kola Serie A na ihrisku US Sassuolo Calcio 2:0. O góly sa postarali v nadstavených časoch oboch polčasov Mattia Zaccagni z penalty a Felipe Anderson.

Spezia triumfovala na ihrisku FC Turín 1:0 a neprehrala už päť ligových zápasov (2-3-0). O jediný gól sa postaral v 28. minúte z penalty M'Bala Nzola. Udinese Calcio prehralo doma s Bolognou 1:2.

Atalanta Bergamo si schuti zastrieľala doma proti Salernitane, ktorú zdolala vysoko 8:2. O jej góly sa podelilo sedem strelcov, Ademola Lookman zaznamenal dva. Atalanta figuruje na 6. mieste tabuľky o skóre za piatym Laziom. Salernitana získala z uplynulých piatich duelov len bod a patrí jej 16. priečka. V jej drese nastúpil v 46. minúte slovenský obranca Norbert Gyömbér. AS Rím vyhral nad Fiorentinou 2:0 vďaka dvom gólom Paula Dybalu.

sumáre:

AS Rím - Fiorentina 2:0 (1:0)

Góly: 40. a 82. Dybala, ČK: 24. Dodo (Fiorentina)

Gól: 28. Nzola (z 11m)

Atalanta Bergamo - U.S. Salernitana 1919 8:2 (5:1)

Góly: 5. Boga, 20. a 54. Lookman (prvý z 11m), 23. Scalvini, 38. Koopmeiners, 41. Höjlund, 61. Ederson, 85. Zortea - 10. Dia, 56. Caviglia