< sekcia Šport

AS Trenčín na Euro Floorball Cup-e v skupine proti Komáromu a Greakeru

Ilustračná snímka Foto: TASR Henrich Mišovič

Euro Floorball Cup 2019 sa 9.–13. októbra uskutoční v Malackách.

Malacky 20. augusta (TASR) - Úradujúci slovenský florbalový šampión FK AS Trenčín spoznal svojich súperov na medzinárodnom turnaji majstrov "druhej kategórie" Euro Floorball Cup 2019, ktorý sa 9.–13. októbra uskutoční v Malackách. V A-skupine sa najprv stretne s maďarským tímom SZPK Komárom a v druhom súboji vyzve nórsky IBK Greaker.

Medzinárodná florbalová federácia (IFF) zverejnila na svojom webe zloženie jednotlivých skupín mužov a žien a taktiež zápasový rozpis Euro Floorball Cup-u. Okrem AS Trenčín sa na mužskom turnaji predstaví aj slovenský vicemajster Tsunami Záhorská Bystrica, v B-skupine budú jeho súpermi maďarský Phoenix Fireball SE a nemecký MFBC Lipsko.

Zastúpenie bude mať aj slovenský ženský klubový florbal. Bronzový tím minulej sezóny MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto narazí v základnej B-skupine na poľský Olimpia Osowa Gdansk a španielsky CDE El Valle.

Na Euro Floorball Cup-e súťažia tímy z európskych krajín, ktoré sa nachádzajú vo svetovom rebríčku na piatej priečke a nižšie. Najlepšie dve družstvá z každej skupiny postúpia do semifinále, tímy na tretích priečkach v skupinách budú hrať o konečné 5. miesto. Turnaj vyvrcholí 13. októba finálovými súbojmi v mužskej a ženskej kategórii. Rebríčkovo vyššie postavené európske kluby hrajú o prestížny Champions Cup.

Euro Floorball Cup 2019 (Malacky):


muži

A-skupina: FK AS Trenčín (SR), SZPK Komárom (Maď.), IBK Greaker (Nór.)
B-skupina: Tsunami Záhorská Bystrica (SR), Phoenix Fireball SE (Maď.), MFBC Lipsko (Nem.)

ženy

A-skupina: UHC Sparkasse Weisenfels (Nem.), CUF Leganes (Šp.), Nauka-Safu (Rus.)
B-skupina: MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (SR), Olimpia Osowa Gdaňsk (Poľ.), CDE El Valle (Šp.)