Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam

Aston Villa remizovala s FC Liverpool 3:3, bod zachránil Duran

Na snímke vpravo belgický hráč Aston Villy Youri Tielemans oslavuje úvodný gól v zápase 37. kola anglickej Premier League vo futbale Aston Villa - FC Liverpool v Birminghame 13. mája 2024. Foto: TASR/AP

Domáci prehrávali v druhom polčase už 1:3, ale v závere vďaka dvom gólom striedajúceho Jhona Durana vydreli bod.

Londýn 14. mája (TASR) - Futbalisti Aston Villy remizovali v pondelkovom súboji 37. kola anglickej Premier League s FC Liverpool 3:3. Domáci prehrávali v druhom polčase už 1:3, ale v závere vďaka dvom gólom striedajúceho Jhona Durana vydreli bod.

Tím z Birminghamu, ktorý ešte bojuje o účasť v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov, je v tabuľke štvrtý s päťbodovým náskokom pred Tottenhamom. Ten však odohrá do konca sezóny ešte dva zápasy, kým Villa už len jeden. Liverpool už s istotou skončí na treťom mieste.

Premier League - 37. kolo:

Aston Villa - FC Liverpool 3:3
(1:2)

Góly: 12. Tielemans, 85. a 88. Duran - 2. E. Martinez (vl.), 23. Gakpo, 48. Quansah