Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria

Pozrite sa, kto vyhral 65. ročník Národného behu Devín - Bratislava

Víťazom 65. ročníka Národného behu Devín - Bratislava sa stal Maďar Albert Minczér, v kategórii žien bežala najrýchlejšie Katarína Bérešová.

Bratislava 15. apríla (TASR) – Víťazom 65. ročníka Národného behu Devín - Bratislava sa stal druhý raz po sebe Maďar Albert Minczér časom 35:42 min pred Etiópčanom Erkolo Ashenafim a Slovákom Ondrejom Puškárom. V kategórii žien bola najrýchlejšia už po piatykrát Slovenka Katarína Berešová, ktorá dosiahla na trati dlhej 11.000 m čas 40:42 min.

"Som veľmi rád, že som opäť vyhral, aj keď v o niečo horšom čase ako vlani," povedal v cieli víťazný A. Minczér a dodal: "O prvenstve som rozhodol asi dva a pol kilometra pred cieľom, kedy sa mi podaril nástup a striasol som sa Etiópčana Ashenafiho. Trať sa mi veľmi páči, aj divácka atmosféra popri nej bola výborná, ak bude všetko v poriadku, pokúsim sa o rok o tretie víťazstvo." Slovenská víťazka K. Berešová z košického klubu TJ Obal-Servis sa usiluje o miestenku v maratóne na tohtoročné OH v Londýne a Národný beh Devín- Bratislava bol jej vhodnou prípravou pred štartom na maratón v Düsseldorfe 29. apríla. "Na trati mierne fúkalo, ale nemala som krízu aj vďaka tomu, že od piateho kilometra bežal na čele 'ťahúň' Matej Fedák. Neobzerala som sa za sebou, bežala som prakticky spôsobom štart-cieľ."

Na najstaršom atletickom podujatí na Slovensku sa organizátorom zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení mesta Bratislavy zaregistroval vo všetkých kategóriách rekordný počet 6490 bežcov a bežkýň, doterajší účastnícky rekord bol 4245 bežcov z vlaňajšieho ročníka. Na hlavnej trati Devín - Bratislava štartovalo v nedeľu 6019 pretekárov a 471 na tzv. Malom Devíne pre mládež do 15 rokov a rekreačných bežcov.

výsledky 65. ročníka Devín - Bratislava, muži do 39 rokov: 1. Albert Minczér (Maď./Benedek team) 35:42, 2. Ashenafi Erkolo (Et.) 35:58, 3. Ondrej Puškár (AŠK Slávia Trnava) 36:20, 4. Jozef Urban (JP Demolex Bardejov) 37:32, 5. Konštantín Kocian (behame.sk) 37:37, 6. Michal Luhový (Grafobal Skalica) 38:20

40-49 rokov: 1. Róbert Valíček (Akadémia Policajného zboru) 39:40

50-59 rokov: 1. Jozef Polák (Ocu Hul) 43:01

60 rokov a viac: 1. Miroslav Kováč (Trenčín) 46:00

ženy do 34 rokov: 1. Katarína Berešová (TJ Obal-Servis Košice) 40:42, 2. Zita Kácserová (Maď.) 41:32, 3. Jana Zatlúkalová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 42:21, 4. Kristína Lapinová (LNT Insurance Running Team) 43:35, 5. Petra Fašungová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 43:55, 6. Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) 44:54 min.