Quantcast
< sekcia Šport

VIDEO: Zapletalová pred odchodom na ME: Cieľom je postup do semifinále

Na snímke prekážkarka na 400 m Emma Zapletalová počas tlačovej konferencie Slovenského atletického zväzu (SAZ) s pretekármi pred odchodom na ME, ktoré sa konajú v nemeckom Mníchove 13. augusta v Bratislave. Foto: TASR Martin Baumann

Snažím sa zabudnúť na nevydarené preteky v maďarskom Székesfehérváre. Sústredím sa na ME, ktoré chcem dobre rozbehnúť, uviedla slovenská atlétka Emma Zapletalová.

Bratislava 13. augusta (TASR) - Slovenskú atlétku Emmu Zapletalovú čakajú na majstrovstvách Európy v Mníchove preteky na 400 m prekážok, v ktorých si dáva za cieľ postup do semifinále. V rozbehoch sa predstaví v stredu 17. augusta spolu s ďalšou Slovenkou Danielou Ledeckou.

Zapletalová sa cíti pred ME dobre naladená. "Snažím sa zabudnúť na nevydarené preteky v maďarskom Székesfehérváre. Sústredím sa na ME, ktoré chcem dobre rozbehnúť. Nerobiť zbytočné chyby a koncentrovať sa na každú jednu prekážku. Neviem načo mám časovo a výkonnostne, keďže počas mojej kariéry som v takejto situácii ešte nebola. Pocitovo sa mi však na tréningu bežalo dobre," uviedla na sobotnej tlačovej konferencii.

Majsterka Európy do 23 rokov z minuloročného šampionátu v estónskom Tallinne si v marci pred odchodom na sústredenie v Portugalsku vyvrtla členok. Po šiestich týždnoch sa dala zdravotne do poriadku a cíti sa fit. Pred odchodom na ME prilížila, ako prebiehala jej rekonvalescencia: "Väčšinu času som bola v bazéne, kde som plávala a v posilňovni. Tréner však prispôsobil cvičenia tak, ako keby sme trénovali vonku a vďaka tomu som si udržala kondíciu. Nohu som sa snažila, čo najviac šetriť."Dvadsaťdvaročná pretekárka sa snažila čo najlepšie pripraviť na šampionát, keďže po neúčasti na MS sú práve majstrovstvá Európy v Mníchove pre ňu veľkou motiváciu ukázať, čo v nej je. "Nie som taká pripravená ako minulý rok. Budem spokojná, keď zabehnem lepšie ako v Maďarsku. Prvým cieľom je postup do semifinále, no chcem zabojovať aj o finále," dodala Zapletalová.

"Ema síce zaváhala v generálke na šampionát, ale už je skúsená pretekárka. Verím, že sa dokážu s trénerom tak pripraviť, aby postúpila do semifinále. Záleží ako začne v rozbehoch, no v prípade, že si napraví chuť po Maďarsku, má otvorenú cestu do finále. Jej výkonnosť z minulého roku ju potom predurčuje rozmýšlať ešte aj vyššie, ako iba na finále," povedal šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš.