< sekcia Šport

Atlétka Calvinová sa môže zúčastniť na parížskom maratóne

Francúzska vytrvalkyňa Clemence Calvinová reaguje na dopingové obvinenia zo strany Francúzskej antidopingovej agentúry (AFLD) na tlačovej konferencii v Paríži v stredu 10. apríla 2019. Držiteľka strieborných medailí v behu na 10.000 m z ME 2014 v Zürichu a v maratóne z ME 2018 v Berlíne sa bude môcť zúčastniť na parížskom maratóne. AFLD v stredu zakázala Calvinovej činnosť za marcové odmietnutie dopingového testu v Maroku. Francúzsky najvyšší súd však v piatok 12. apríla vydal mimoriadne vyhlásenie, v ktorom Calvinovej zrušil dočasný zákaz činnosti. AFLD je tiež povinná ju odškodniť sumou 3000 eur, informovala agentúra AP. Foto: TASR/AP

Držiteľke strieborných medailí v behu na 10.000 m z ME 2014 v Zürichu a v maratóne z ME 2018 v Berlíne pozastavila AFLD v stredu činnosť za marcové odmietnutie dopingového testu v Maroku.

Paríž 13. apríla (TASR) - Francúzska vytrvalkyňa Clemence Calvinová sa po dopingových obvineniach zo strany Francúzskej antidopingovej agentúry (AFLD) bude môcť zúčastniť na nedeľnom parížskom maratóne.

Držiteľke strieborných medailí v behu na 10.000 m z ME 2014 v Zürichu a v maratóne z ME 2018 v Berlíne pozastavila AFLD v stredu činnosť za marcové odmietnutie dopingového testu v Maroku. Dvadsaťosemročná Calvinová sa vtedy voči testu ohradila pre údajné neidentifikovanie sa a násilnému správaniu členov antidopingovej kontroly.

Francúzsky najvyšší súd však v piatok vydal mimoriadne vyhlásenie, v ktorom Calvinovej zrušil dočasný zákaz činnosti. AFLD je tiež povinná ju odškodniť sumou 3000 eur, informovala agentúra AP.