Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Šport

Austrálčania zdolali Chorvátsko 2:1 a zahrajú si finále

Austrálčania Jordan Thomson (vľavo) a Max Purcell po porážke Chorvátska počas prvého semifinálového tenisového zápasu Davisovho pohára medzi Austráliou a Chorvátskom v španielskej Malage v piatok 25. novembra 2022. Foto: TASR/AP

Vo štvorhre mali za Austráliu nastúpiť úradujúci wimbledonskí šampióni Matthew Ebden a Max Purcell, Ebdena napokon nahradil Thompson.

Malaga 26. novembra (TASR) - Tenisti Austrálie si na finálovom turnaji Davisovho pohára v Malage zahrajú o víťaznú trofej. V piatkovom semifinálovom dueli o tom rozhodli v záverečnej štvorhre, keď Jordan Thompson a Max Purcell zdolali Nikolu Mektiča s Matem Pavičom 6:7, 7:5, 6:4. V súboji triumf narazia na víťaza duelu Taliansko - Kanada, ten je na programe v sobotu.

V prvom súboji Borna Čorič najprv zdolal Thanasiho Kokkinakisa 6:4, 6:3, na 1:1 vyrovnal Alex de Minaur po triumfe nad Marinom Čiličom dvakrát 6:2. Vo štvorhre mali za Austráliu nastúpiť úradujúci wimbledonskí šampióni Matthew Ebden a Max Purcell, Ebdena napokon nahradil Thompson. Zápas trval 2 hodiny a 16 minút.

Austrálčania sa do finále prebojovali prvýkrát od roku 2003. K ich obratu v semifinále zavelil de Minaur, ktorý v druhom singli hladko zdolal Čiliča. "Marin je hráč s obrovskými skúsenosťami a veľký bojovník. Vedel som, že ma nečaká ľahký zápas a nesmiem si proti nemu dovoliť príliš veľa nevynútených chýb. Držal som sa taktiky, dobre som sa na dvorci pohyboval a vychádzali mi údery. Z postupu do finále máme obrovskú radosť, ale neradi by sme sa zastavili tesne po vrcholom," citovala de Minaura AFP.


finálový turnaj Davisovho pohára v Malagesemifinále:

Austrália - Chorvátsko 2:1

Thanasi Kokkinakis - Borna Čorič 4:6, 3:6

Alex de Minaur - Marin Čilič 6:2, 6:2

Jordan Thompson/Max Purcell - Nikola Mektič/Mate Pavič 6:7, 7:5, 6:4