Austrálčania získali zlato v K2 na 1000 m, Slováci 10.

Austrálsky dvojkajak v zložení Thomas Green, Jean van der Westhuyzen získal na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v K2 na 1000 m. Foto: TASR/AP

Na predchádzajúcich dvoch vrcholných podujatiach v tejto sezóne získala slovenská dvojica medaily - na ME v Poznani striebro a v úvodnom kole Svetového pohára v Szegede bronz.

Tokio 5. augusta (TASR) - Austrálsky dvojkajak v zložení Thomas Green, Jean van der Westhuyzen získal na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v K2 na 1000 m. Vo finále triumfoval systémom štart-cieľ s náskokom 0,304 s pred majstrami sveta Nemcami Maxom Hoffom a Jacobom Schopfom.

Bronz pre Česko vybojovali Radek Šlouf s Josefom Dostálom. Slovenskí reprezentanti Samuel Baláž a Adamom Botekom skončili v B-finále druhí a celkovo obsadili desiate miesto. Za tandemom Roman Anoškin, Maxim Spesivcev reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC) zaostali takmer o poldruhasekundy.

"Čakali sme viac, výsledky naznačovali, že máme na to, aby sme bojovali s najlepšími. Semifinále nám však nesadlo, s B-finále sa to nedá porovnať, tak sme si to aspoň trochu vynahradili," uviedol Baláž pre RTVS.

Na predchádzajúcich dvoch vrcholných podujatiach v tejto sezóne získala slovenská dvojica medaily - na ME v Poznani striebro a v úvodnom kole Svetového pohára v Szegede bronz. "Dnes boli iné podmienky, fúkal nám bočný vietor. Trochu sme to prepálili a na posledných 150 m nám to nevyšlo. Pokazili sme jednu jazdu, tú najdôležitejšiu, čo je škoda. Je to však naša prvá olympiáda, takže sa môžeme poučiť," zdôraznil Botek.