Austrálčanka McKeonová zlatá na 100 m voľný spôsob v rekorde OH

Austrálska plavkyňa Emma McKeonová vybojovala na OH v Tokiu zlatú medailu na 100 m voľný spôsob. Foto: TASR/AP

McKeonová sa na tejto trati postarala o druhý najlepší výkon histórie, za svetovým maximom Švédky Sarah Sjöströmovej zaostala o 25 stotín sekundy.

Tokio 30. júla (TASR) - Austrálska plavkyňa Emma McKeonová vybojovala na OH v Tokiu zlatú medailu na 100 m voľný spôsob. Triumfovala v novom olympijskom rekorde 51,96 s. Na svoje konto si pripísala už tretí najcennejší olympijský kov, ôsmy celkovo. O 31 stotín za ňou zaostala Bernadette Siobhan Haugheyová z Hong Kongu, tretia skončila ďalšia Austrálčanka Cate Campbellová (+0,56).

McKeonová sa na tejto trati postarala o druhý najlepší výkon histórie, za svetovým maximom Švédky Sarah Sjöströmovej zaostala o 25 stotín sekundy. Sjöströmová obsadila piatu priečku. "Úprimne, stále nemôžem uveriť, že mám zlato," povedala krátko po pretekoch Austrálčanka, ktorá ziskom štyroch medailí v Riu vyrovnala svoj zápis z Ria de Janeira 2016.