Quantcast
< sekcia Šport

Australian Open: Collinsová postúpila do štvrťfinále dvojhry

Na snímke americká tenistka Danielle Collinsová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom Australian Open, keď vyradila v osemfinále Belgičanku Elise Mertensovú po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:4 v pondelok 24. januára 2022. Foto: TASR/AP

Collinsovej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi Rumunkou Simonou Halepovou a Francúzkou Alize Cornetovou.

Melbourne 24. januára (TASR) - Americká tenistka Danielle Collinsová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom Australian Open. Melbournska semifinalistka z roku 2019 vyradila v osemfinále v pozícii turnajovej dvadsaťsedmičky nasadenú devätnástku Belgičanku Elise Mertensovú po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:4.

Collinsovej ďalšou súperkou bude Francúzka Alize Cornetová, ktorá zdolala štrnástu nasadenú finalistku z roku 2018 Rumunku Simonu Halepovú 6:4, 3:6, 6:4. "Bolo to fyzicky veľmi náročné. V 3. kole singla som absolvovala dvaapolhodinový zápas a následne aj štvorhru. Na kurte som dokopy strávila päť hodín a nebolo ľahké zregenerovať. Chvíľu trvalo, kým som sa dnes dostala do tempa, no postupne som sa rozohrala ku kvalitnému výkonu. Zlepšila som technické detaily a najmä servis," uviedla Colinsová pre akreditované médiá.
Na snímke francúzska tenistka Alize Cornetová postúpila do štvrťfinále dvojhry žien na grandslamovom turnaji Australian Open, keď vyradila v osemfinále Rumunku Simonu Halepovú 6:4, 3:6, 6:4 v pondelok 24. januára 2022.
Foto: TASR/AP

Cornetová postúpila na 63. pokus do vytúženého grandslamového štvrťfinále. Dokázala sa vyrovnať s horúčavou i húževnatou súperkou. "Je to skvelý pocit, splnil sa mi sen. Dnes bolo na kurte brutálne teplo, po 30 minútach z nás lialo ako z krhly a to sme ešte na kurte strávili ďalšie dve hodiny. Simona je môj vzor, je to veľká bojovníčka," povedala v pozápasovom rozhovore Francúzka, ktorá v 2. kole vyradila tretiu nasadenú Španielku Garbine Muguruzovú.
Na snímke poľská tenistka Iga Swiateková postúpila do štvrťfinále dvojhry žien na grandslamovom turnaji Australian Open, keď vyradila v osemfinále Rumunku Soranu Cirsteoú 5:7, 6:3, 6:3 v pondelok 24. januára 2022.
Foto: TASR/AP

Medzi elitnou osmičkou nebude chýbať ani siedma nasadená Poľka Iga Swiateková. Šampiónka Roland Garros z roku 2020 zvíťazila nad Rumunkou Soranou Cirsteovou 5:7, 6:3, 6:3. Vo štvrťfinále ju čaká Estónka Kaia Kanepiová, ktorá prekvapujúco vyradila druhú nasadenú Bielorusku Arinu Sobolenkovú 5:7, 6:2, 10:7. V treťom dejstve síce nevyužila za stavu 5:4 štyri mečbaly, no v rozhodujúcom supertajbrejku slávila úspech.

"Bol to veľmi náročný zápas. Keď som prehajdákala štyri mečbaly pri vlastnom podaní, obávala som sa, že už je to stratené. Ani neviem, ako sa mi napokon podarilo vyhrať. Australian Open bol doposiaľ jediný grandslam, na ktorom som nikdy nebola vo štvrťfinále. Nemyslela som si, že vo veku 36 rokov sa mi podarí v Melbourne postúpiť medzi elitnú osmičku," priznala Kanepiová.

ženy - dvojhra - osemfinále:


Kaia Nanepiová (Est.) - Arina Sobolenková (Biel.-2) 5:7, 6:2, 10:7
Iga Swiateková (Poľ.-7) - Sorana Cirsteová (Rum.) 5:7, 6:3, 6:3
Alize Cornetová (Fr.) - Simona Halepová (Rum.-14) 6:4, 3:6, 6:4
Danielle Collinsová (USA-27) - Elise Mertensová (Belg.-19) 4:6, 6:4, 6:4