Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Azerbajdžan zdolal Kazachstan 3:0 a v tabuľke zostal pred Slovenskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Domáci rozhodli o triumfe v druhom polčase.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Futbalisti Lotyšska postúpili do C-divízie Ligy národov. V nedeľnom dueli D-divízie v Andorre remizovali 1:1, ale to im stačilo na to, aby uhájili prvé miesto v tabuľke 1. skupiny. V "slovenskej" skupine zdolal Azerbajdžan na domácej pôde Kazachstan 3:0. Hostia hrali od 35. minúty bez vylúčeného Nuralyho Alipa, domáci rozhodli o triumfe v druhom polčase.

C-divízia - 3. skupina

Azerbajdžan - Kazachstan 3:0 (0:0)

Góly: 66. Maročkin (vlastný), 74. Ozobič, Rozhodoval: Osmers (Nem.), ŽK: Magomedalijev, Dadašov, Šejdajev - Alip, Orazov, 90.+1 Nuriev ČK: 35. Alip (Kaz.)

Azerbajdžan: Magomedalijev – Haghverdi, B. Husejnov, Mustafazada, Cafarqulijev (57. Bajramov) – Mahmudov, Israfilov (46. Isajev), Ozobič (88. Nuriev), Kokcu (46. Emreli) – Dadašov (46. Gurbanli), Šejdajev

Kazachstan: Šackij – Kairov, Bystrov, Maročkin, Alip, Dosmagambetov (67. Vorogovskij) – Orazov (80. Žarynbetov), Kuat, Darabajev (80. Sadybekov), Astanov (67. Ajmbetov) – Žumabek (39. Malij)