Bačíková na 18. mieste v disciplíne omnium na ME

Na snímke slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková v pretekoch omnium na II. Európskych hrách v Minsku 29. júna 2019. Foto: TASR - Michal Svítok

Martin Chren obsadil v scratchi 20. miesto, zo zlatej medaily sa tešil Portugalčan Rui Oliveira.

Grenchen 7. októbra (TASR) - Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila 18. miesto na majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Grenchene v disciplíne omnium. Šampiónkou sa stala Britka Katie Archibaldová.

ME vo švajčiarskom Grenchene

ženy:

omninum:
1. Katie Archibaldová (V.Brit.) 154 b, 2. Victoire Berteauová (Fr.) 120, 3. Rachele Barbieriová (Tal.) 118, ... 18. Alžbeta BAČÍKOVÁ (SR) 24

šprint - finále: 1. Shanne Braspennincxová (Hol.), 2. Lea Sophie Friedrichová (Nem.), o bronz: 3. Mathilde Grosová (Fr.), 4. Olena Starikovová (Ukr.)

muži:

scratch:
1. Rui Oliveira (Port.), 2. 2. Vincent Hoppezak (Hol.), 3. Jb Murphy (Ír.) -1 kolo, ... 20. Martin CHREN (SR) -1 kolo

individuálna stíhačka - finále: 1. Jonathan Milan (Tal.), 2. Lev Gonov (Rus.) +1 kolo, o bronz: 3. Claudio Imhof (Švaj.) 4:08,851 min, 4. Benjamin Thomas (Fr.) 4:09,314