Miláno 24. júna (TASR) - Taliansky motocyklový jazdec Francesco Bagnaia už v budúcej sezóne MotoGP nebude jazdiť za tím Ducati. V stredu o tom informovala talianska stajňa. Jeho ďalšie kroky smerujú do tímu Aprilia.
Bagnaia prišiel do prvého tímu Ducati v roku 2021. V rokoch 2022 a 2023 sa stal svetovým šampiónom, pričom ukončil 15 rokov trvajúce čakanie stajne na celkový triumf v seriáli MS. „Pecco sa výrazným spôsobom zapísal do dejín Ducati. Vyrastal u nás, veril v náš projekt a spoločne s tímom prispel k návratu stajne na úplný vrchol,“ poďakoval sa za služby športový riaditeľ Ducati Claudio Domenicali podľa AFP.