Quantcast
< sekcia Šport

Bagnaiu zadržala polícia na Ibize, šoféroval pod vplyvom alkoholu

Jazdec MotoGP Francesco Bagnaia z Talianska oslavuje po pretekoch MotoGP na okruhu Circuito de Jerez – Angel Nieto v Jerez de la Frontera, Španielsko, v nedeľu 1. mája 2022. Foto: TASR/AP

Policajný zdroj vylúčil možnosť, že by sa Bagnaia dostal do väzenia.

Ibiza 6. júla (TASR) - Taliansky motocyklový pretekár Francesco Bagnaia sa ospravedlnil za svoj skutok, ktorého sa dopustil na španielskom dovolenkovom ostrove Ibiza. Policajné zdroje pre agentúru AFP uviedli, že jazdec MotoGP jazdil pod vplyvom alkoholu.

Výsledky Bagnaiovej dychovej skúšky ukázali, že trikrát prekročil povolený limit alkoholu v krvi podľa španielskych zákonov. Bagnaia by sa mal postaviť pred súd, pretože každý, u koho sa zistí vyššia hladina ako 0,60 mg, spáchal priestupok. V prípade dokázania viny ho môžu odsúdiť k výkonu verejnoprospešných prác, môžu mu uložiť pokutu a zákaz šoférovania na jeden až štyri roky.

Policajný zdroj vylúčil možnosť, že by sa Bagnaia dostal do väzenia. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Ducati zišiel svojím autom z cesty po tom, ako opustil nočný klub, kde 26. júna oslavoval víťazstvo po Veľkej cene Holandska.