Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Balaj pomohol gólom k víťazstvu Zlína nad Českými Budějovicami 5:1

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tretia Plzeň nestrelila na ihrisku Mladej Boleslavi ani gól, naďalej jej patrí tretie miesto.

Praha 1. apríla (TASR) - Futbalisti Slavie Praha triumfovali v sobotnom zápase 25. kola českej ligy nad Olomoucom 4:0. Slovenský útočník Ivan Schranz sa presadil v 75. minúte, keď strelil tretí gól domácich. Slavii patrí prvé miesto s trojbodovým náskokom na Spartu, ktorá v nedeľu privíta Brno.

Hráči Zlína zvíťazili nad Českými Budějovicami hladko 5:1. V drese domácich sa presadil Slovák Filip Balaj, ktorý v 43. minúte zvýšil na 2:0.

Ďalšie zápasy sa skončili remízami. Tretia Plzeň nestrelila na ihrisku Mladej Boleslavi ani gól, naďalej jej patrí tretie miesto. Tímy si rozdelili body aj v stretnutí medzi Baníkom Ostrava a Libercom.

Česká liga - 25. kolo:

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 4:0 (1:0)

Góly: 45.+3 Van Buren, 62. Lingr, 75. SCHRANZ, 90.+4 Jurečka

/I. Schranz hral celý zápas a v 75. min dal gól, J. Hromada do 39. min, - L. Greššák a Matúš Macík odohrali celý duel, D. Ventúra hral do 71. min., J. Chvátal od 57. min./

FC Trinity Zlín - Dynamo České Budějovice 5:1 (2:0)

Góly: 26. Kozák, 43. BALAJ, 56. Vukadinovič, 82. Didiba, 90.+3 Kovinič – 78. Zajíc, ČK: 1. Havel (Č. Budějovice)

/M. Hlinka a M. Rakovan odohrali celý duel, F. Balaj hral do 67. min. - M. Králik a D. Šípoš hrali celý zápas, L. Skovajsa hral do 46. min., B. Sluka nastúpil v 46. min., J. Grič hral od 70. min./

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 0:0

ČK: 65. Preisler (Liberec) po druhej ŽK

/L. Almási nastúpil v 72. min. - Ľ. Tupta hral do 71. min., K. Meszáros hral do 63. min./

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 0:0

/S. Dančák od 80. min - E. Jirka nastúpil v 77. min., M. Tvrdoň (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov/