Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Baluch v Mníchove postúpil na 400 m prek. do semifinále

Na archívnej snímke atlét Matej Baluch. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Druhý Slovák na štarte Martin Kučera vypadol. V I. rozbehu obsadil 5. miesto časom 50,82.

Mníchov 17. augusta (TASR) - Slovenský bežec Matej Baluch si na atletických ME v Mníchove zabezpečil postup do semifinále na 400 m prek. V stredajšom II. rozbehu obsadil 3. priečku výkonom 50,49 s.

Baluch mal šťastie, keď jeho beh bol pomalý a na postup časom by nestačil. Jeho poľský súper Sebastian Urbaniak však zakopol na poslednej prekážke a Baluch ho dokázal v závere predstihnúť a zaistiť si postup priamo.

"Vzhľadom na časy súperov som postup nečakal. Každý z nich dokázal už prekonať hranicu 50 sekúnd. Bola to výzva. Každý beh je však iný, obzvlášť na prekážkach. Som nesmierne rád, že to vyšlo. Sústredil som sa na seba, no keď súper na poslednej prekážke zakopol, uvidel som šancu na postup. Zabojoval som a vyšlo to," povedal Baluch pre oficiálny server Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Druhý Slovák na štarte Martin Kučera vypadol. V I. rozbehu obsadil 5. miesto časom 50,82. Semifinále disciplíny je na programe vo štvrtok po 11.25 h.