Banská Bystrica vyhrala na ľade Trenčínu vysoko 7:2

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Trenčania sú momentálne na deviatom mieste a na Poprad strácajú dva body.

Dubnica nad Váhom 10. januára (TASR) - Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v utorňajšej predohárvke 29. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 7:2. V tabuľke tak poskočili na siedme miesto pred Poprad, ktorý má zápas k dobru. Trenčania sú momentálne na deviatom mieste a na Poprad strácajú dva body.

Úvodný gól vsietili v 9. minúte domáci. Ich súper však viedol po 21 sekundách druhej tretiny už o dva góly. "Vojaci" potom znížil vďaka kontaktnému gólu Petra Ulrycha v 25. minúte na 2:3, no "Barani" opäť odskočili jednu sekundu pred prestávkou. V úplnom závere zavŕšili triumf Branden Troock, Alex Výhonský a Rastislav Gašpar. Kanadský útočník Troock zaznamenal hetrik a Bystrica vyhrala tretí duel po sebe.

TEL - predohrávka 29. kola:

HK Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Góly: 9. Pietroniro (Tourigny, Petráš), 26. Ulrych (Obdržálek, Petrovický) - 10. Troock (Watling, Kontos), 12. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 21. Kabáč (Výhonský), 40. Troock (Urbánek, Watling), 58. Troock (Kontos, Ďatelinka), 60. Výhonský (Luža, Kojo), 60. Gašpar (Sukeľ, Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Goga - Synek, Ordzovenský, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 714 divákov.

Trenčín: Borák - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Petrovický - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Flick, Obdržálek - Sloboda, Sojčík, Krajčovič - Stahoň, Jurík, Gaťár

Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačik, Ďatelinka, Kojo, Holenda, Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Výhonský, Urbánek, Jendek - Gabor, Sojka, Kabáč