Barcelona s istotou druhá, Mallorca s Valjentom sa priblížila záchrane

Hráči Barcelony. Foto: TASR/AP

V dôležitom priamom súboji o účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov Atletico Madrid remizovalo doma s FC Sevilla 1:1.

Madrid 15. mája (TASR) - Futbalisti FC Barcelona remizovali v nedeľnom stretnutí predposledného 37. kola španielskej La ligy na ihrisku Getafe 0:0 a zaistili si konečnú 2. priečku v sezóne 2021/22. Pred druhým Atleticom majú náskok piatich bodov.

V dôležitom priamom súboji o účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov Atletico Madrid remizovalo doma s FC Sevilla 1:1. Po góle stopéra Joseho Jimeneza v 30. min po rohovom kope viedlo, no hostia päť minút pred koncom vyrovnali po góle Jusufa En Nesyriho. Remíza obom mužstvám stačila k miestenke do najprestížnejšej európskej súťaže. Bielo-červený sevillský klub má na 4. mieste trojbodový náskok pred mestským rivalom Betisom, no má s ním lepšie vzájomné zápasy.

Real Mallorca v zostave aj so slovenským obrancom Martinom Valjentom si vylepšil vyhliadky na záchranu, keď doma zdolal Rayo Vallecano 2:1. Domáci viedli od 13. min, keď skóroval Vedat Muriqi, no po hodine vyrovnal Pathe Ciss. V druhej minúte nadstaveného času zariadil Mallorce tri body striedajúci Abdon Prats. Klub z Baleárskych ostrovov sa bodovo vyrovnal Cadizu, s ktorým má lepšiu bilanciu. Cadiz doma remizoval s istým šampiónom Realom Madrid 1:1.

Levante zvíťazilo nad Alavesom 3:1. Pre klub z Valencie to však bola labutia pieseň, pretože spoločne so svojím súperom zo súťaže už s istotou vypadáva.